Особливості встановлення каміна у будинку з СІП панелей

Встановлення каміна в будинку з давніх часів вважався головним джерело затишку і тепла в будинку. За допомогою такої конструкції можна не тільки обігріти приміщення, але і додати витонченості інтер’єру. Такий агрегат буде дарувати вам і вашій родині щодня море незабутніх емоцій від споглядання природного вогнища. До того ж сьогодні камін ще може бути й відмінним джерелом опалення.
встановлення каміна в будинку

Не в кожному будинку є можливість встановити дров’яний котел та й ціни на газ зараз стали просто “космічними” порівняно з цінами на дрова. Однак за допомогою сучасних систем опалення від каміна можна обігрівати вже не тільки одне приміщення, а й величезні багатокімнатні будинки. 

Саме тому, незважаючи на наявність більш простих і практичних аналогів систем для опалення та подачі гарячого водопостачання, каміни за статистикою продовжують користуватися стабільно високим попитом (особливо це стосується каркасного будівництва).

Чи можливе встановлення каміна у будинку з СІП панелей

Багато хто вважає, що в будинках, збудованих за канадською технологією із застосуванням СІП панелей встановлювати каміни пожежонебезпечно. Так, звичайно, відкритий вогонь у подібних будівлях (як і в будь-яких інших зроблених з дерева) може становити суттєву загрозу. Але, якщо дотримуватися технічних вимог щодо встановлення каміна в будинку з дерева чи дерев’яного каркасу  ця небезпека прирывнюэться до нуля. 

У наші дні камінами вважаються не тільки пристрої з відкритим вогнем, а й конструкції з камінною топкою. Саме останні оптимально підходять для сіп-панельного будівництва. У таких камінах від відкритого джерела вогню вас буде відокремлювати жаростійке скло. 

камін з водяним опаленням
Воно не дасть іскрам вилітати назовні і стикатися з легкозаймистим дерев’яним перекриттям будинку. У більшості випадків конструкції з камінними топками мають набагато кращу тепловіддачу, прекрасно декоруються і виглядають дуже стильно.
Залежно від потужності і додаткового оснащення вага камінної топки становить від 100 до 400 кг. Разом з димохідними трубами та іншими матеріалами цей показник може досягати до 800-900 кілограмів. Перекриття будинку може не витримати такої ваги. Тому камін треба встановлювати на чорнову підлогу першого поверху, попередньо зміцнену додатковим фундаментом. Передбачити цей момент треба ще на етапі проектування будинку.

Встановлення каміна у будинку з СІП панелей та протипожежні заходи

  1. Вибрати правильну конструкцію димаря. Для будинків, побудованих за канадською технологією (а також інших дерев’яних будівель), оптимально підходить димовідвід-сендвіч. Що стосується матеріалів для відводу диму, то тут перевагу треба віддати кераміці або нержавіючій сталі. Вони досить легкі і просто монтуються. Попри те такі матеріали повністю вогнетривкі і захистять будинок від пожежі.
  2. Встановлення буферної конструкції між стіною будинку і стінкою камінної топки. Конструкція обов’язково повинна бути виконана повністю з вогнетривких матеріалів. Найчастіше в таких випадках використовують спеціальний вогнетривкий гіпсокартон, магнезитові листи або листи суперізолу.
  3. Також необхідно буде звернути особливу увагу на місця переходів між трубами і перекриттям. Треба дотримуватися відповідної відстані між гарячими конструкціями каміна і стінами будинку. Порожнечі потрібно наповнити теплоізоляційним матеріалом. Для цього ідеально підійде базальтова вата або бетон. Додатково теплоізоляційним матеріалом необхідно обробити всю стіну біля димоходу.

Усі роботи з дотриманням протипожежних норм краще довірити досвідченим професіоналам, адже одна помилка в такій справі може призвести до серйозних наслідків. Не варто ризикувати своєю безпекою!

Таким чином, якщо вас досі турбує запитання: чи можна встановлювати камін в будинку з СІП панелей, то відповідь очевидна – звичайно, можна! Навіть проста камінна топка в маленькому будиночку перетворить вас в очах власників звичайних міських квартир на справжнього магната з власним заміським будинком і каміном! При цьому конструкція буде залишатися максимально безпечною і дуже добре буде зігрівати вас і близьких довгими зимовими вечорами.

Маєте запитання, на яке в статті не знайшли відповіді?

Пишіть нам і ми дамо відповідь на всі Ваші запитання