Замовити дзвінок

Особливості встановлення каміна у будинку з СІП панелей

Установка каміна в будинку з давніх часів вважався головним джерелом затишку і тепла в будинку. За допомогою такої конструкції можна не тільки обігріти приміщення, але і додати витонченості інтер'єру. Такий агрегат кожен день буде дарувати вам і вашій родині море незабутніх емоцій від насолоди природним вогнем. До того ж в наш час камін ще може бути і відмінним джерелом опалення.


Далеко не в кожній хаті є можливість встановити котел та й ціни на газ, в порівнянні з дровами, зараз стали просто захмарними. У той же час за допомогою сучасних систем опалення від каміна можна обігрівати вже не тільки одне приміщення, а й величезні багатокімнатні будинки. Саме тому, незважаючи на наявність більш простих і практичних аналогів систем для опалення та подачі гарячого водопостачання, каміни за статистикою продовжують користуватися стабільно високим попитом (особливо це стосується каркасного будівництва).

Чи можлива установка каміна в будинку з СІП панелей

Багато хто вважає, що установка камінів в будинках, зроблених за канадською технологією із застосуванням СІП панелей, пожежонебезпечна. Так, звичайно, відкритий вогонь в подібних будівлях (як і в будь-яких інших, зроблених з дерева) може становити суттєву загрозу. Але з нашими камінами ця небезпека повністю усувається і пристрої можна вільно встановлювати в будинках з СІП панелей.

В наші дні камінами вважаються не тільки пристрої з відкритим вогнем, а й конструкції з камінною топкою. Саме останні оптимально підходять для сіп-панельного будівництва. У таких камінах від відкритого джерела вогню вас буде відокремлювати жаропрочное скло. Воно не дасть іскрам вилітати назовні і стикатися з легкозаймистих дерев'яним перекриттям будинку. У більшості випадків конструкції з камінним вкладишем мають набагато кращу тепловіддачу, прекрасно декорують і виглядають дуже стильно.

Залежно від потужності і додаткового оснащення вага камінної топки становить від 100 до 400 кг. Разом з димовідводів труб і іншими матеріалами цей показник може досягати до 800-900 кілограмів. Перекриття будинку можуть не витримати такої ваги. Тому камін слід встановлювати на чорнову підлогу першого поверху, попередньо укріпленим додатковим фундаментом. Передбачити цей момент слід ще на етапі проектування будинку.

Також дуже важливо

враховувати той факт, що у виробництві СІП панелей використовується пінополістирол. Це досить специфічний матеріал, який при підігріві до температури понад 70 градусів починає виділяти токсичні речовини дуже небезпечні для здоров'я людини. Тому дуже важливо при монтажі каміна максимальну увагу приділити теплоізоляції каміна і димоходу, особливо в місцях близьких до стін і перекриттів.

Установка каміна в будинку з СІП панелей і протипожежні заходи

  1. Вибрати правильну конструкцію димаря. Для будинків, побудованих за канадською технологією (а також інших дерев'яних будівель), оптимально підходить димовідвод-сендвіч. Завдяки круглому внутрішньому перетину, а також повністю гладкій поверхні така конструкція ідеально підходить для подібних споруд. Що стосується матеріалів для димоходу, то тут перевагу слід віддати кераміці або нержавіючої сталі. Вони недорого коштують, досить легкі і просто монтуються. При цьому такі матеріали повністю вогнетривкі і захистять будинок від пожежі.
  2. Установка буферної конструкції між стіною будинку і стінкою камінної топки. Конструкція обов'язково повинна бути виконана повністю з вогнетривких матеріалів. Найчастіше в таких випадках використовують спеціальний вогнетривкий гіпсокартон, магнезитові листи або плити суперізола.
  3. Також треба звернути увагу на простір переходів між трубами і перекриттям. Необхідно витримувати відстань між гарячими конструкціями каміна і стінами будинку. Порожнечі потрібно заповнити теплоізоляційним матеріалом, ідеально підійде бетон або базальтова вата. Додатково теплоізоляційним матеріалом необхідно обробити всю стіну біля димоходу.

Всі роботи по дотриманню протипожежних норм краще довірити досвідченим професіоналам, адже одна помилка в такій справі може привести до серйозних наслідків. Не варто ризикувати своєю безпекою!

Таким чином, якщо до сих пір вас хвилює питання: чи можна встановлювати камін в будинку з СІП панелей, то відповідь очевидна - звичайно можна! Навіть проста камінна топка в маленькому будиночку перетворить вас в очах власників звичайних міських квартир на справжнього магната з власним заміським особняком і каміни! При цьому конструкція буде залишатися максимально безпечною і прекрасно зігрівати Вас і близьких довгими зимовими вечорами.

Є питання, на які в статті не знайшли відповідь?