Замовити дзвінок

Де встановити камін

У сучасному світі мода на каміни поступово повертається та отримує небувалі масштаби. Такі вироби починають встановлювати як в новобудовах, так і в старих будинках. Але не варто думати, що монтаж каміна - це тільки дизайнерське рішення. Установка такого агрегату стане практичним доповненням до системи обігріву будинку.

Особливо це стосується камінів закритого типу зі спеціальною вставкою або касетою. Вони стануть не тільки відмінною прикрасою будинку, але і хорошим джерелом тепла.

Де найкраще встановлювати камін закритого типу?

У новобудовах

У таких будівлях місце під камін найкраще розраховувати ще на етапі планування. За правилами безпеки камін можна встановлювати тільки в приміщеннях з димохідним каналом для відводу всіх продуктів горіння.

Димовідвідний канал повинен бути розташований якомога ближче до каміна і не мати зайвих вигинів. Діаметр димохідної конструкції повинен повністю збігатися з розрізом вихідного патрубка топки. Детальніше про вимоги до комина читайте ТУТ

Якщо ви плануєте в будівлі установку декількох опалювальних приладів, для кожного з них необхідно зробити окремий димохід.

Також важливо враховувати загальну вагу каміна (найменша камінна топка важить більше 100 кілограм) і зміцнити фундамент або перекриття, а також викласти зону навколо каміна негорючими матеріалами.


У старих будинках

Технічні вимоги до приміщення залишаються ті ж (наявність якісного димоходу, потужне перекриття з негорючих матеріалів і т.д.).
У вже збудованому будинку можуть виникнути труднощі з тим, щоб зробити новий димохід і подачу повітря. Але у 98% випадків ми знаходимо, як вирішити це технічне питання. Наприклад, якщо камін на зовнішній стіні, то можна вимурувати комин ззовні, відразу при стіні будинку.

У будинках з існуючим каміном відкритого типу

У таких приміщеннях змонтувати закритий камін значно простіше. Знадобиться лише частковий демонтаж існуючої конструкції і установка всередину спеціальної чавунної чи сталевої касети, яка стане новим корпусом.

Який зробити закритий камін?

Всього існує два різновиди каміна такого типу: з камінної касетою або камінної топкою.

Основна особливість перших - відсутність традиційного димовивідного ковпака, тобто верхня частина плоска. Завдяки такій конструкції, її з можна вбудувати в уже існуючий відкритий камін з мінімальними руйнуваннями. Проте камінні топки кращі тим, що мають більшу площу тепловіддачі. Наявність вгорі димозбірника істотно збільшує теплообмін конструкції.

Потрібна консультація? Телефонуйте, пишіть або заходьте - НАШІ КОНТАКТИ