0Корзина

Чи може камін бути причиною головного болю

Чому при експлуатації дров’яного каміна виникає головна біль

Причина 1. Камінна топка пропускає дим у приміщення

Досить часто трапляється так, що камінну топку, яка не призначена для постійного горіння використовують не за призначенням, тобто палять в ній 24/7 і обігрівають будинок весь опалювальний сезон.

Така камінна топка може витримати 2-3 сезони, а далі є 2 сценарії розвитку подій:

  1. Не витримує чавун і прогорають стінки камінної топки
  2. Не витримує ущільнювач, який був використаний для герметизації стиків стінок камінної топки. Він висихає, осипається і відповідно через стики дим буде просочуватись у приміщення. Така ситуація дуже небезпечна, тому якщо Ви плануєте камін використовувати часто і потужно, то звертайте увагу на його призначення. У паспорті або інструкції каміна можна ознайомитися з тривалістю періоду горіння.

Саме тому ми пропонуємо сталеві камінні топки, елементи яких зварені між собою, або чавунні монолітні камінні топки.

Причина 2. Недостатньо повітря

Для будь-якого опалювального обладнання, як газового так і твердопаливного, для повноцінного горіння потрібен кисень. Для згоряння 1 кг дров протягом 1 години потрібно 8 м³ повітря, з цього зрозуміло, що якщо ми завантажемо 4 кг дров, то протягом 1 год. використовується 32 м³ повітря, а якщо камін буде горіти 5 годин, то потрібно 160 м³.

Якщо кімната площею 20 м² і висотою 2,7 м, то її об’єм 54 м³, відповідно цього повітря вистачить орієнтовно на 2 години горіння. Вже після 1-ої години користування дровяним каміном, у такому приміщенні буде відчуватися дискомфорт і виникатиме головна біль.

Тому при купівлі камінної топки рекомендуємо цікавитися, чи має вона можливість під'єднання зовнішнього повітря в камеру горіння.

Причина 3. Низька вологість у приміщенні

Якщо від каміна зроблена повітряна система опалення, то може бути так, що така система буде сушити повітря. У такому випадку можна встановити зволожувач і створити комфортну для людини вологість повітря в межах 45-55%.

Зволожувач від фірми Darco буває діаметром 100, 125 або 150 мм. Він комплектується невеликою посудиною, у яку наливається вода.

Бажаємо, щоб Ваш камін створював Вам тільки комфорт!