0Корзина

Піролізні каміни - топки для камінів

Піроліз - це (від гр. Вогонь, жар - розпад) розпад органічних або неорганічних речовин на менш важкі молекули під дією високої температури. Піроліз застосовують в котельному обладнанні як промислового, так і побутового призначення. Таким чином збільшують його ефективність. Ідеальний процес піролізу може відбуватися в герметично закритій камері. При повному піролізі кінцевим продуктом є чистим вуглецем.

Піролізні каміни - правда чи міф?

У будь-якому сучасному каміні є склянна дверка. Через скло відбувається тепловтрата, тому в піролізному каміні має бути подвійне скло, щоб збільшити температуру в основній камері горіння.
Повний піроліз деревини відбувається при температурі 1100°С. Тому чим вища температура в камері, тим наближеніший ефект піролізу, тобто відбувається максимальне згоряння газів.

Які особливості в конструкції піролізних камінів

Топки для камінів піролізного типу складаються з двох камер:

✓ основна камера, куди закладається паливо, з обмеженим доступом повітря

✓ вторинна камера, в якій догоряють гази


На малюнку видно, що повітря потрапляє в топку:

  • через зольник - для розпалу
  • по периметру дверки - для обдуву скла,
  • у верхній частині топки - для догорання газів, які зигзагом доходять до димоходного каналу.

У піролізному каміні подача повітря знаходиться у верхній частині топки (вторинній камері).

Переваги каміна з піролізним горінням

Камінна топка з піролізним (вторинним) горінням відбирає тепло не тільки від активного вогню, але й від газів. Це покращує її ефективність.

Головною вимогою для вторинного згоряння є максимально герметична камера. Завдяки спеціальній конструкції камінної топки, зовнішнє повітря може надходити в камеру через один патрубок, а вже потім розподілятися за різними напрямками. Подача повітря через зольник потрібна тільки для розпалювання. У процесі горіння повітря подається у верхню частину топки.

Для збільшення температури горіння топка повинна бути викладена теплоізоляційним матеріалом (шамот або вермикуліт). Подвійне скло дверки і ізоляція камери горіння забезпечують максимальну герметичність.

Великою перевагою каміна із вторинним горінням є чисте скло, оскільки висока температура горіння і обдув скла не дають йому швидко забруднюватися. Виходячи з вищесказаного, ви вже можете для себе проаналізувати, яким повинен бути справжній піролізний камін.

За яких умов відбувається процес піролізу в каміні

Крім того, що потрібно забезпечити максимальну герметичність в камері згоряння, для процесу піролізу паливо повинне бути вологістю не більше 20-25%. Якщо дрова будуть вологі, то водяна пара буде потрапляти в піролізні гази і погіршить процес горіння, робота піролізного котла в такій ситуації може і припинитися. Оскільки вологі дрова не мають можливості розгорітися, бо в камері не вистачає кисню.

Отже, 3 основні ознаки піролізного каміна:

Камінні топки не можуть бути піролізними на 100%, тому що є скло, відповідно камера вже не є герметичною. Якщо дверка з подвійним чи потрійним склом, то цей камін уже наближений до піролізного процесу горіння.

  1. Верхня подача повітря (в основному на задній стінці топки).
  2. Зуб (або дефлектор), який запобігає прямому виходу газів.
  3. Можливість закрити доступ повітря через зольник.

Не слід забувати, що за допомогою піролізного горіння знижується температура газів на виході з топки, а з ним і рівень викидів СО, тобто цим досягається ефект «чистого горіння»!