0Корзина

Як встановити камін своїми руками

Щоб встановити камін, потрібно орієнтуватися в певних технічних нюансах. Наприклад, такий нюанс як працює камін повітряного опалення та що потрібно для його ефективної роботи.

Як встановити камін своїми руками. Інструктаж по монтажу з картинками і схеми

В системі сучасного каміна існують два кола циркуляції повітря:

 1. Зовнішнє повітря для процесу горіння;
 2. Кімнатне повітря для нагрівання.

Відомо, що для горіння потрібен кисень, тому камін є потужним споживачем повітря. Повітря в каміні використовується не тільки для горіння, а й для створення тяги і видалення диму.

Для забезпечення припливу зовнішнього повітря в камінних топках, розроблених фірмою Tarnava, передбачена спеціальна підставка, яка працює такоє як і канал для подачі повітря в топку.


До цього каналу за допомогою гофротруби підключається додатковий приплив повітря ззовні. Кімнатне повітря не має можливості потрапити всередину топки. Воно проникає через отвір під каміном або через решітки подачі повітря в нижню камеру опалювального каміна, циркулює навколо тіла чавунної топки і таким чином нагрівається. Виходить повітря крізь решітки, які розміщені з боків і на передній частині теплової камери.


Варіанти подачі повітря в камін

Система подачі повітря є дуже важливою для роботи дров'яного камінна. Для згоряння 1 кг дров необхідно близько 8 м³повітря. Тобто стає зрозуміло, наскільки важлива подача свіжого повітря для підтримки процесу горіння. Підключення труби, яка подає зовнішнє повітря, по підставці камінної топки Tarnava:
 • круглий отвір в задній частині топки - це вхід для зовнішнього повітря;
 • два прямокутні отвори на фасадній частині - це виходи зовнішнього повітря з підставки. Такі ж прямокутні отвори є і в дні камінної топки, через них повітря надходить безпосередньо в камеру згоряння і забезпечує процес горіння дров.


Будова каміна для повітряного опалення


На цьому малюнку рекомендуємо звернути увагу на розміщення вентиляційних решіток на порталі каміна, їх повинно бути 5 штук:

 1. 1 на фасадній частині каміна;
 2. 2,3 - з двох сторін основний теплової камери;
 3. 4,5 - з двох сторін декомпрессионной камери.

Через ці решітки виходить частина теплого повітря, що спрямовується у кімнату з каміном. Решта тепла по повітропроводах розходиться у сусідні, або розташовані поверхом вище, кімнати. Також на фото видно, як розділені основна камера гарячого повітря і декомпресійна шахта.
Як встановити решітки для камінів повітряного опалення?

В системі повітряного камінного опалення з природною конвекцією повітря нагрівається, проходячи поблизу гарячих поверхонь камінної топки. Через вентрешітки тепло виходить в камінний зал.

У системах камінного повітряного опалення з примусовою циркуляцією теплого повітря встановлюється спеціальний вентилятор - надмуховий пристрій. Нагріте повітря по теплоізольованим повітропроводів подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.

Камінна топка Tarnava, над корпусом якої встановлено дистриб'ютор тепла

Над корпусом камінної топки встановлюється дистриб'ютор тепла. Це камера в якій збирається теплий воздух.Дальше нагріте повітря по теплоізольованих воздуховодах подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.

Дистриб'ютор ще називають конвекционной камерою, розподільником теплого повітря або тепловим кожухом. Це металева конструкція, всередині якої є своєрідна ніша і в ній накопичується нагріте від камінної топки повітря. Виготовляється дистриб'ютор з оцинкованого металу і ізолюється мінеральною ватою.

Безпосередньо від нього відходять повітропроводи, через які поширюється нагріте повітря в інші кімнати. Їх призначення - ефективний відбір і накопичення тепла.

Якщо встановлена камінна топка і по дому розведені повітропроводи, але де вони пов'язані з дистриб'ютором, то відповідно система не буде працювати. В цьому випадку дистриб'ютор тепла не встановлюється. Канали з теплим повітрям будуть виходити безпосередньо від короба, який повинен бути виготовлений з теплоізольованого гіпсокартону і стане частиною камінної облицювання.


Виготовлення теплової камери (без використання дистриб'ютора)

Якщо опалювальний камін встановлюється без використання дистриб'ютора, то теплова камера виготовляється наступним чином:

  Ізоляція теплової камери каміна обов'язкове, і не тільки через зниження тепловтрат, а й з точки зору безпеки експлуатації каміна. Основна теплова камера не повинна доходити до самої стелі, а верхня частина її простору на відстані 30 см повинна відсікатися листом мінеральної вати і теплоізольованого гіпсокартону.

  Ця створена прошарок формує декомпрессионную камеру. У верхній частині цієї гіпсокартонної надбудови прорізають отвори, через які проходять труби - повітропроводи і димар. На цих фотографіях показано, як формується декомпрессионная камера. Декомпрессионная камера виконує роль ізоляції перекриття, тобто вона відсікає тепле повітря від стелі, його перегріву і пересушування. По обидва протилежних сторонах декомпрессионной камери повинні розміщуватися дві решітки для вільної циркуляції повітря і охолодження цього простору.

  Система розподілу теплого повітря від камінної топки

  Як видно на фотографії, в даному випадку використані труби двох типів: еластичні ізольовані і прямокутні оцинковані з додатковою ізоляцією. Круглі з'єднувальні елементи забезпечують низький опір потоку, їх відносно просто монтувати.

  Такі елементи, в основному, використовуються на вертикальних ділянках і в разі розведення розподільних каналів по нежитловим горищах. Прямокутні з'єднувальні елементи відмінно виконують свою функцію на горизонтальних ділянках, де вони монтуються в підвісні стелі або стяжки.

  Системи, в яких використовують прямокутні сполучні елементи, вимагають ізоляції мінеральною ватою або спеціальними ізолюючими рукавами. Типові діаметри круглих каналів: 100, 125 і 150 мм, перетин прямокутних труб 50 * 150 мм. І тут важливі такі умови: обов'язкова герметичність всіх використаних елементів та їх сполук, а також термо- і звукоізоляція каналів і з'єднань.

  Система розподілу теплого повітря з використанням еластичних каналів і круглих сполучних елементів. Розведення від каміна плоскими каналами. Кілька варіантів камінів в завершеному вигляді з правильним (або допустимим) розміщенням вентиляційних решіток. Тепле повітря надходить в кімнати, які опалюються каміном, через металеві решітки або анемостати.


  Анемостати використовуються для виходу теплого повітря зверху. В основному використовуються в тих приміщеннях, які знаходяться на одному поверсі з каміном. Вони кріпляться до гипсокартонному стелі.

  Грати використовують для виходу теплого повітря знизу. Розміщують їх на висоті 20-50 см від підлоги. Вихідні отвори каналів встановлюють якомога ближче до вікон або зовнішніх стін і чим далі від дверних прорізів, щоб забезпечити рівномірний розподіл тепла в приміщенні.

  Трубою з круглим перетином (в основному 100 або 120 мм);

  Прямокутної трубою 150 * 150 мм.

  споруджується каркас з металевого профілю для кріплення гіпсокартону;

  проводиться ізоляція теплової камери за допомогою мінеральної вати;

  зашивається коробом з теплоізольованого гіпсокартону.