Замовити дзвінок

Як встановити камін своїми руками

Щоб встановити камін, потрібно орієнтуватися в певних технічних нюансах. Наприклад, такий нюанс як працює камін повітряного опалення та що потрібно для його ефективної роботи.

Як встановити камін своїми руками. Інструктаж по монтажу з картинками і схемами

В системі сучасного каміна існують два кола циркуляції повітря:

  1. Зовнішнє повітря для процесу горіння;
  2. Кімнатне повітря для нагрівання.

Відомо, що для горіння потрібен кисень, тому камін є потужним споживачем повітря. Повітря в каміні використовується не тільки для горіння, а й для створення тяги.

Для забезпечення припливу зовнішнього повітря в камінних топках, розроблених фірмою Tarnava, передбачена спеціальна підставка, яка працює так як і канал для подачі повітря в топку.


камінна топка та повітряні потоки
До цього каналу за допомогою гофротруби підключається додатковий приплив повітря ззовні. Кімнатне повітря не має можливості потрапити всередину топки. Воно проникає через отвір під каміном або через решітки подачі повітря в нижню камеру опалювального каміна, циркулює навколо корпусу чавунної топки і таким чином нагрівається. Виходить повітря крізь решітки, які розміщені з боків і на передній частині теплової камери.


Варіанти подачі повітря в каміндодатковий приплив повітря зовні

Система подачі повітря є дуже важливою для роботи дров'яного камінна. Для згоряння 1 кг дров необхідно близько 8 м³повітря. Тобто стає зрозуміло, наскільки важлива подача свіжого повітря для підтримки процесу горіння. Підключення труби, яка подає зовнішнє повітря, по підставці камінної топки Tarnava:
  • круглий отвір в задній частині топки - це вхід для зовнішнього повітря;
  • два прямокутні отвори на фасадній частині - це виходи зовнішнього повітря з підставки. Такі ж прямокутні отвори є і в дні камінної топки, через них повітря надходить безпосередньо в камеру згоряння і забезпечує процес горіння дров.


Будова каміна для повітряного опалення


варіанти подачі повітря в камінНа цьому малюнку рекомендуємо звернути увагу на розміщення вентиляційних решіток на порталі каміна, їх повинно бути 5 штук:

  1. 1 на фасадній частині каміна;
  2. 2,3 - з двох сторін основний теплової камери;
  3. 4,5 - з двох сторін декомпрессионной камери.

Через ці решітки виходить частина теплого повітря, що спрямовується у кімнату з каміном. Решта тепла по повітропроводах розходиться у сусідні, або розташовані поверхом вище, кімнати. Також на фото видно, як розділені основна камера гарячого повітря і декомпресійна шахта.




Повітряна гравітаційна система камінного опалення і її ключові елементи

В системі повітряного камінного опалення з природною конвекцією повітря нагрівається, проходячи поблизу гарячих поверхонь камінної топки. Через вентрешітки тепло виходить в камінний зал.

як підвести повітря до каміна

Примусова система повітряного опалення

будівля каміна для повітряного опалення

У системах камінного повітряного опалення з примусовою циркуляцією теплого повітря встановлюється спеціальний вентилятор - надмуховий пристрій. Нагріте повітря по теплоізольованим повітропроводів подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.

Камінна топка Tarnava, над корпусом якої встановлено дистриб'ютор тепла

Над корпусом камінної топки встановлюється дистриб'ютор тепла. Це камера в якій збирається тепле повітря. Дальше нагріте повітря по теплоізольованих повітропроводах подається в усі кімнати, які потрібно обігріти.

Дистриб'ютор ще називають конвекційною камерою, розподільником теплого повітря або тепловим кожухом. Це металева конструкція, всередині якої є своєрідна ніша і в ній накопичується нагріте від камінної топки повітря. Виготовляється дистриб'ютор з оцинкованого металу і ізолюється мінеральною ватою.

Безпосередньо від нього відходять повітропроводи, через які поширюється нагріте повітря в інші кімнати. Їх призначення - ефективний відбір і накопичення тепла.

Якщо встановлена камінна топка і по дому розведені повітропроводи, але де вони пов'язані з дистриб'ютором, то відповідно система не буде працювати. В цьому випадку дистриб'ютор тепла не встановлюється. Канали з теплим повітрям будуть виходити безпосередньо від короба, який повинен бути виготовлений з теплоізольованого гіпсокартону і стане частиною камінної облицювання.


Виготовлення теплової камери (без використання дистриб'ютора)

Якщо опалювальний камін встановлюється без використання дистриб'ютора, то теплова камера виготовляється наступним чином:

    Ізоляція теплової камери каміна обов'язкове, і не тільки через зниження тепловтрат, а й з точки зору безпеки експлуатації каміна. Основна теплова камера не повинна доходити до самої стелі, а верхня частина її простору на відстані 30 см повинна відсікатися листом мінеральної вати і теплоізольованого гіпсокартону.

    Ця створена прошарок формує декомпрессионную камеру. У верхній частині цієї гіпсокартонної надбудови прорізають отвори, через які проходять труби - повітропроводи і димар. На цих фотографіях показано, як формується декомпрессионная камера. Декомпрессионная камера виконує роль ізоляції перекриття, тобто вона відсікає тепле повітря від стелі, його перегріву і пересушування. По обидва протилежних сторонах декомпрессионной камери повинні розміщуватися дві решітки для вільної циркуляції повітря і охолодження цього простору.

    Система розподілу теплого повітря від камінної топки

    повітряна гравітаційна система камінного опалення

    Як видно на фотографії, в даному випадку використані труби двох типів: еластичні ізольовані і прямокутні оцинковані з додатковою ізоляцією. Круглі з'єднувальні елементи забезпечують низький опір потоку, їх відносно просто монтувати.

    Такі елементи, в основному, використовуються на вертикальних ділянках і в разі розведення розподільних каналів по нежитловим горищах. Прямокутні з'єднувальні елементи відмінно виконують свою функцію на горизонтальних ділянках, де вони монтуються в підвісні стелі або стяжки.

    Системи, в яких використовують прямокутні сполучні елементи, вимагають ізоляції мінеральною ватою або спеціальними ізолюючими рукавами. Типові діаметри круглих каналів: 100, 125 і 150 мм, перетин прямокутних труб 50 * 150 мм. І тут важливі такі умови: обов'язкова герметичність всіх використаних елементів та їх сполук, а також термо- і звукоізоляція каналів і з'єднань.

    Система розподілу теплого повітря з використанням еластичних каналів і круглих сполучних елементів. Розведення від каміна плоскими каналами. Кілька варіантів камінів в завершеному вигляді з правильним (або допустимим) розміщенням вентиляційних решіток. Тепле повітря надходить в кімнати, які опалюються каміном, через металеві решітки або анемостати.

    примусова система повітряного опалення


    камінна топка Tarnava
    Анемостати використовуються для виходу теплого повітря зверху. В основному використовуються в тих приміщеннях, які знаходяться на одному поверсі з каміном. Вони кріпляться до гипсокартонному стелі.

    канали з теплим повітрям
    Грати використовують для виходу теплого повітря знизу. Розміщують їх на висоті 20-50 см від підлоги. Вихідні отвори каналів встановлюють якомога ближче до вікон або зовнішніх стін і чим далі від дверних прорізів, щоб забезпечити рівномірний розподіл тепла в приміщенні.

    Трубою з круглим перетином (в основному 100 або 120 мм);

    Прямокутної трубою 150 * 150 мм.

    споруджується каркас з металевого профілю для кріплення гіпсокартону;

    проводиться ізоляція теплової камери за допомогою мінеральної вати;

    зашивається коробом з теплоізольованого гіпсокартону.