0Корзина

Двосторонній камін - гаряче серце вашого будинку

Новинкою цьогорічного часу є двосторонній камін з дверцятами, який крім того, що обігріває приміщення, одночасно прикрашає його.

Ті, хто займається встановленням відкритих ( «англійських») камінів розділилися на тих, хто переконаний, що тунельний камін зробити неможливо, і на тих, які готові спорудити два каміна один проти одного в суміжних кімнатах.

Ми ж не придумуємо велосипед, а користуємося технологією, яку продумали досвідчені фахівці. Тобто вже є тунельні топки, які встановлюються в міжкімнатних стіні, підключаються в один димохідний канал і мають дверцята як з однієї, так і з іншого боку.

Надалі така камінна топка прикрашається камінним порталом. Таким чином маємо камін відразу в двох приміщеннях або ж умовно ділимо одне приміщення на дві зони (наприклад, вітальня і їдальня), де він створить неповторний вигляд і додасть затишок.


Двосторонній камін з дверцятами

Крім естетичної функції, двосторонній камін може виконувати ще й опалювальну. Є два варіанти каміна для опалення: повітряний і водний.


Повітряний варіант обігріву з тунельною камінною топкою робиться за таким же принципом, що і односторонній (або пристінний) камін. Тобто камера для теплого повітря над камінною топкою, а з неї розгалуження теплого повітря в інші кімнати.
Двосторонній водяний камін також не має особливих відмінностей. Водяний контур (як і в односторонньому каміні) знаходиться між стінками корпусу камінної топки. Підключення до системи опалення відбувається аналогічно, як і в односторонньому каміні з водяним контуром.


У двосторонній камін, як і в будь-який інший, подача повітря для горіння здійснюється каналом з вулиці, тобто згідно з європейськими вимогами.

Чи може двосторонній камін бути вбудований в зовнішню стіну?

Бувають випадки, коли дизайнер пропонує двосторонній камін, одна сторона якого повинна виходити на відкриту терасу. Якщо зовнішню сторону захистити склопакетом, то можна застосувати і такий варіант.

Однак хочемо застерегти від негативних наслідків. Тому що якщо ззовні камін не захистити, то в зимовий період при експлуатації каміна на розігріте скло буде вплив атмосферних явищ і воно просто трісне.

Якщо ж в зимовий період не користуватися каміном, то через нього будуть великі тепловтрати.

Які ще каміни вважають двосторонніми?

Камін з кутовим склом теж можна вважати двостороннім, оскільки видимість вогню буде з двох ракурсів. Але такий камін вже не монтується в стіну між двома кімнатами. Однак його ще можна використовувати для поділу одного приміщення на кілька зон.

Камінна топка з кутовим склом також може бути як для повітряного опалення, так і водяного.

Пропонуємо скористатися досить широким пропозицією двосторонніх камінів фірми Hajduk і Lechma. Це дизайнерські двосторонні камінні топки, що відрізняються розміром і конструкцією. У нас можна купити двосторонній камін як наскрізний, так і Г-подібний (з кутовим склом) з боковим відкриванням або гільйотиною.