Замовити дзвінок

Двосторонній камін - гаряче серце вашого будинку

Двосторонній камін з дверками на сьогоднішній день не є новинкою. Він крім того, що обігріває приміщення, одночасно прикрашає його.

Майстри, які займаються встановленням відкритих «англійських» камінів розділилися на тих, хто переконаний, що тунельний камін зробити неможливо, і на тих, які готові вимурувати два каміна один навпроти одного у суміжних кімнатах.

Ми ж не придумуємо велосипед, а користуємося технологією, яку продумали досвідчені фахівці. Тобто вже є тунельні топки, які встановлюються в міжкімнатній стіні, підключаються в один димохідний канал і мають дверку як з однієї, так і з іншої сторони.

Після встановлення така камінна топка оздоблюється камінним порталом. Таким чином маємо камін відразу у двох приміщеннях або ж умовно ділимо одне приміщення на дві зони: вітальня і їдальня, де він додасть неповторний вигляд і створить затишок.


Двосторонній камін з дверками

Крім естетичної функції, двосторонній камін може виконувати ще й опалювальну. Є два варіанти каміна для опалення: повітряний і водяний.


Повітряний варіант обігріву з тунельною камінною топкою робиться за таким же принципом, що і односторонній (або пристінний) камін. Тобто над камінною топкою робиться камера для теплого повітря, а з неї розгалуження в інші кімнати.
Двосторонній водяний камін також не має особливих відмінностей. Водяний контур (як і в односторонньому каміні) знаходиться між стінками корпусу камінної топки.
Підключення до системи опалення відбувається аналогічно, як і в односторонньому каміні з водяним контуром.


У двосторонній камін, як і в будь-який інший, подача повітря для горіння здійснюється каналом з вулиці, згідно з європейськими вимогами.

Чи може двосторонній камін бути вбудований у зовнішню стіну?

Бувають випадки, коли дизайнер пропонує двосторонній камін, одна сторона якого повинна виходити на відкриту терасу. Якщо зовнішню сторону захистити склопакетом, то можна застосувати і такий варіант.

Проте, хочемо застерегти від негативних наслідків. Якщо ззовні камін не захистити, то в зимовий період при експлуатації каміна на розігріте скло буде вплив атмосферних явищ і воно просто трісне.

Якщо ж в зимовий період не користуватися каміном, то через нього будуть великі тепловтрати.

Які ще каміни вважають двосторонніми?

Камін з кутовим склом теж можна вважати двостороннім, оскільки видимість вогню буде з двох ракурсів. Але такий камін вже не монтується в стіну між двома кімнатами. Його можна використовувати для поділу одного приміщення на кілька зон.

Камінна топка з кутовим склом також може бути як для повітряного опалення, так і водяного.

Пропонуємо скористатися досить широкою пропозицією двосторонніх камінів фірми Hajduk і Lechma та Unico. Це дизайнерські двосторонні камінні топки, які відрізняються розміром і конструкцією. У нас можна купити двосторонній камін як наскрізний, так і Г-подібний (з кутовим склом), з боковим відкриванням або гільйотиною.