Замовити дзвінок

Водяний камін: чавунний чи сталевий?

Ринок в Україні насичений різноманітними камінами і топками, які відрізняються за якістю, дизайну, призначенням, принципом роботи і т.п. Ціновий діапазон також на будь-який гаманець. З чого ж виготовлені камінні топки?

Спочатку розглянемо каміни з водяним контуром.

Чавунні каміни з водяним контуром

Досить часто нас запитують, чи є у нас чавунні каміни з водяним контуром?

Такі фірми як Invicta, Kaw-Met, Kratki и т.д. виготовляють чавунні камінні топки, але та частина де водяний контур виготовляється виключно з сталі і монтується у верхній частині камінної топки, оскільки чавун не може контактувати з водою, а тим більше з її температурними перепадами. Тому фраза "чавунний камін з водяним контуром" - це більше маркетинговий хід, а не опис конструкції топки.

У сталевій камінній топці водяний контур може починатися як від самого низу, так і орієнтовно з середини (це залежить від моделі каміна). Таким чином у водяному контурі є відповідний об'єм води

Отже, 5 головних аргументованих тверджень з цього питання:

  1. Водяний контур (тобто вода) знаходиться між стінками корпусу камінної топки. Вода в каміні нагрівається і охолоджується, відповідно відбуваються постійні перепади температури теплоносія.
  2. Якщо вода буде контактувати зі сталлю, то можна не хвилюватися, що з корпусом каміна щось трапиться. А ось якщо контакт теплоносія буде з чавуном, то наслідки можуть бути небажаними.
  3. Сам по собі чавун має мікротріщини, а під впливом температурних перепадів води ці мікротріщини можуть збільшитися і стінка камінної топки може тріснути.
  4. Є фірми-виробники, які самі ж говорять, що у них є каміни з водяним контуром, виготовлені з чавуну. Якщо розібратися, то ці камінні топки дійсно з чавуну, а сам водяний контур знаходиться у верхній частині, тобто контакту води з чавуном немає.
  5. Відомо, що потужність каміна з водяним контуром залежить від обсягу води, а якщо водяний контур буде тільки у верхній частині камінної топки, то камін не може бути великої потужності. Зазвичай камінні топки такого типу відносяться до більш дешевого сегменту, тому що сам корпус виготовлений з тонкого чавуну.

Водяні насадки для камінів

Часто на ринку пропонують водяні насадки для каміна. Їх встановлюють на димохідну трубу до будь-якого каміна і називають це «камін з водяним контуром».

Мінусом такої насадки є те, що вона буває тільки малої потужності і не завжди є можливість контролювати температуру води в цій насадці, тобто запобігти перегріву.

Виробники якісних чавунних камінних топок з можливістю обігріву вдосконалюють конструкцію так, щоб максимально зменшити температуру газів на виході з топки, не порушуючи при цьому тягу.

Тобто, якщо ККД топки 80% (потужність 15 кВт), а в трубу буде виходити тільки 20% (тобто 3 кВт), то водяний контур займе максимум 1,5-2 кВт. Це призведе до погіршення тяги димового каналу і утворення конденсату, який буде стікати по стінках камінної топки.

З чого виготовляють каміни з водяним контуром

Частини корпусу топки, які безпосередньо контактують з вогнем, повинні бути виготовлені з котельні стали. Фірма "Лехма" використовує сертифіковану котельню сталь товщиною 4 - 6 мм. 

Якщо Ви цікавитеся каміном з водяним контуром, то пам'ятайте, що камін з водяним контуром може бути виготовлений із сталі товщиною 4-6 мм. Якщо говорять: «Чавунна камінна топка з водяним контуром», то знайте, що це або необізнаність, або маркетинговий хід!

Зазвичай така фраза вводить в оману потенційного споживача, оскільки максимально, що може бути чавунне в каміні з водяним контуром - це рамка дверки.

Топки для камінів з водяним контуром мають свою нішу, свої переваги і недоліки, тому потрібно для себе визначити, який варіант опалення більш оптимальний для Вас.