З чого виготовлений водяний камін: сталі чи чавуну?

Ринок в Україні насичений різноманітними камінами та топками, котрі відрізняються якістю, дизайном, призначенням, принципом роботи і т.п. Ціновий діапазон також на будь-який гаманець. З чого ж виготовлені камінні топки?

Спершу, розглянемо каміни з водяним контуром.
Досить часто запитують, чи є у нас чавунні каміни з водяним контуром?

Отже, 5 головних аргументованих тверджень щодо цього питання:

каміни з водяним контуром

Водяний контур (тобто вода) знаходиться між стінками корпусу камінної топки. Вода в каміні нагрівається і охолоджується, відповідно відбуваються постійні перепади температури теплоносія.

Якщо вода буде контактувати із сталлю, то можна не хвилюватися, що з корпусом каміна щось трапиться. А от якщо контакт теплоносія буде з чавуном, то наслідки можуть бути не бажані. 

Сам по собі чавун має мікротріщини, а під впливом температурних перепадів води ці мікротріщини можуть збільшитися і стінка камінної топки може тріснути.

Є фірми-виробники, які самі ж кажуть, що в них є каміни з водяним контуром, виготовлені з чавуну. Якщо розібратися, то ці камінні топки в них дійсно з чавуну, а сам водяний контур знаходиться у верхній частині, тобто контакту води з чавуном немає.

Відомо, що потужність каміна з водяним контуром залежить від об’єму води, а якщо водяний контур буде тільки у верхній частині камінної топки, то камін не може бути великої потужності. Зазвичай камінні топки такого типу належать до дешевшого сегменту, бо сам корпус виготовлений з тонкого чавуну.

Водяні насадки для камінів

каміни з водяним контуром
Часто-густо на ринку пропонують водяні насадки для каміна. Їх встановлюють на димохідну трубу до будь-якого каміна і називають це “камін з водяним контуром”.
Мінусом такої насадки є те, що вона буває тільки малої потужності і невідомо, чи є можливість контролювати температуру води в цій насадці, щоб запобігти перегріванню.

Виробники якісних чавунних камінних топок з можливістю обігріву удосконалюють конструкцію так, щоб максимально зменшити температуру газів на виході з топки, не порушуючи при цьому тягу. 

Тобто, якщо ККД топки 80% (потужність 15 кВт), а в трубу буде виходити лише 20% (тобто 3 кВт) , то водяний контур забере максимум 1,5-2 кВт. Це призведе до погіршення тяги димового каналу та утворення конденсату, який стікатиме по стінках камінної топки.

Частини корпусу топки, які безпосередньо контактують з вогнем, мають бути виготовлені з котельної сталі. Фірма “Лехма” (Екомінек) використовує сертифіковану котельну сталь товщиною 4 — 6 мм. У чавунних стінках при контакті з гарячою водою та під впливом різниці температури утворюватимуться мікротріщини, які поступово будуть розширюватись.

З чого виготовляють каміни з водяним контуром

каміни з водяним контуром
Якщо Ви цікавитеся каміном з водяним контуром, то пам’ятайте, що камін з водяним контуром має бути виготовлений із сталі товщиною 4-6 мм. Якщо кажуть: “Чавунна камінна топка з водяним контуром”, то знайте, що це або необізнаність або маркетинговий хід!
Зазвичай така фраза вводить в оману потенційного споживача, оскільки максимально, що може бути чавунне в каміні з водяним контуром — це рамка дверцят.
Топки для камінів з водяним контуром мають свою нішу, свої переваги та недоліки, тому потрібно для себе визначити, який варіант опалення більш оптимальний для Вас.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання