0Корзина

З чого виготовлений водяний камін: сталі чи чавуну?

Ринок в Україні насичений різноманітними камінами і топками, які відрізняються за якістю, дизайну, призначенням, принципом роботи і т.п. Ціновий діапазон також на будь-який гаманець. З чого ж виготовлені камінні топки?

Спочатку розглянемо каміни з водяним контуром.

Досить часто запитують, чи є у нас чавунні каміни з водяним контуром?

Отже, 5 головних аргументованих тверджень з цього питання:

Водяний контур (тобто вода) знаходиться між стінками корпусу камінної топки . Вода в каміні нагрівається і охолоджується, відповідно відбуваються постійні перепади температури теплоносія.

Якщо вода буде контактувати зі сталлю, то можна не хвилюватися, що з корпусом каміна щось трапиться. А ось якщо контакт теплоносія буде з чавуном, то наслідки можуть бути небажаними.

Сам по собі чавун має мікротріщини, а під впливом температурних перепадів води ці мікротріщини можуть збільшитися і стінка камінної топки може тріснути.

Є фірми-виробники, які самі ж говорять, що у них є каміни з водяним контуром, виготовлені з чавуну. Якщо розібратися, то ці камінні топки дійсно з чавуну, а сам водяний контур знаходиться у верхній частині, тобто контакту води з чавуном немає.

Відомо, що потужність каміна з водяним контуром залежить від обсягу води, а якщо водяний контур буде тільки у верхній частині камінної топки, то камін не може бути великої потужності. Зазвичай камінні топки такого типу відносяться до більш дешевого сегменту, тому що сам корпус виготовлений з тонкого чавуну.


Водяні насадки для камінів

Часто на ринку пропонують водні насадки для каміна. Їх встановлюють на димохідну трубу до будь-якого каміна і називають це «камін з водяним контуром».

Мінусом такої насадки є те, що вона буває тільки малої потужності і невідомо, чи є можливість контролювати температуру води в цій насадці, тобто запобігти перегріву.

Виробники якісних чавунних камінних топок з можливістю обігріву вдосконалюють конструкцію так, щоб максимально зменшити температуру газів на виході з топки, не порушуючи при цьому тягу.

Тобто, якщо ККД топки 80% (потужність 15 кВт), а в трубу буде виходити тільки 20% (тобто 3 кВт), то водяний контур займе максимум 1,5-2 кВт. Це призведе до погіршення тяги димового каналу і утворення конденсату, який буде стікати по стінках камінної топки.


Частини корпусу топки, які безпосередньо контактують з вогнем, повинні бути виготовлені з котельні стали. Фірма "Лехма" використовує сертифіковану котельню сталь товщиною 4 - 6 мм. У чавунних стінках при контакті з гарячою водою і під впливом різниці температури утворюються мікротріщини, які поступово будуть розширюватися.

З чого виготовляють каміни з водяним контуром

Якщо Ви цікавитеся каміном з водяним контуром, то пам'ятайте, що камін з водяним контуром може бути виготовлений із сталі товщиною 4-6 мм. Якщо говорять: «Чавунна камінна топка з водяним контуром», то знайте, що це або необізнаність, або маркетинговий хід!

Зазвичай така фраза вводить в оману потенційного споживача, оскільки максимально, що може бути чавунне в каміні з водяним контуром - це рамка дверки.

Топки для камінів з водяним контуром мають свою нішу, свої переваги і недоліки, тому потрібно для себе визначити, який варіант опалення більш оптимальний для Вас.