0Корзина

Повітряне опалення від каміна: примусова система

Чи може повітряний камін використовуватися як ефективний джерело опалення будинку? Які умови необхідно дотримуватися для правильного розподілу теплого повітря? На яку відстань тепле повітря буде рухатися самопливом? Що робити, якщо каналів декілька і їх довжина різна?

Чи може камін використовуватися в якості ефективного джерела опалення будинку?

На сьогодні значно зросла зацікавленість людей щодо використання каміна як основного джерела тепла. Однак камін може ефективно обігрівати будинок за умови, що тепло, яке від нього буде надходити, буде правильно розподілено по приміщеннях.

Як можна обігріти будинок каміном?

Сучасні каміни з потужними закритими топками можуть використовуватися в якості центрального джерела тепла за допомогою систем розведення гарячого повітря двох типів:


Гравітаційної


Це система в якій повітря рухається без примусу, за законом гравітації.

Примусової


В примусової системі тепле повітря циркулює за допомогою вентилятора.

Про гравітаційної системи опалення від каміна ми розповідали в попередній статті . Тут опишемо систему примусової вентиляції, оскільки саме завдяки їй можливо забезпечити рівномірний обігрів досить великого будинку.

Як працює система примусової вентиляції?

Принцип роботи повітряної системи опалення від каміна полягає в тому, що холодний кімнатне повітря, пропливаючи між корпусом топки і елементами облицювання, нагрівається. Потім він акумулюється в повітряній шахті над топкою та розгалужується по будинку теплоізольовані повітряними каналами. Але, на відміну від гравітаційної системи, нагріте повітря переміщається не за рахунок природної циркуляції, а нагнітається примусово за допомогою електротурбіни.

У яких випадках і чому варто віддати перевагу системі примусової вентиляції, а не гравітаційної?

Теплі повітряні маси можуть самостійно рухатися горизонтально або вгору по повітропроводів, якщо їх довжина не перевищує чотирьох метров.Еслі ж потрібно перемістити повітряні потоки в більш віддалені приміщення або вниз, то необхідно використовувати електротурбіна - камінний вентілятор.Сістема примусової вентиляції дає набагато більше можливостей, ніж гравітаційна. Вона забезпечує рівномірний обігрів всіх кімнат, дозволяє поширити тепло навіть на 10 метров.Кроме цього, завдяки примусовому переміщенню, виходи теплого повітря можна встановити на висоті 15 см над рівнем підлоги, який дозволить обігрівати приміщення по всій його висоті.

Однак, на відміну від природної, система механічної конвекції від каміна більш ускладнена і більш дорогая.Недостатком є і те, що вентилятор для каміна, а також елементи, які ним керують, вимагають електроживлення. При роботі вентилятора виникає незначний шум.На рис. показана cхема примусового розподілу теплого повітря від каміна.

Які основні елементи застосовуються в примусової системі?

Камінний вентилятор (електротурбіна) - це основний елемент повітряної системи опалення, він виштовхує нагріте повітря на потрібні відстані. Такі турбіни відрізняються між собою насамперед пропускною спроможністю - тобто обсягом повітря, який вони можуть виштовхнути протягом години.

Можна подумати: чим більше, тим краще, але не завжди так. Вентилятор повинен підбиратися в залежності від розміру системи. У разі, якщо він буде занадто потужний, (а значить і дорожче), то він вимагає ще і більше електричної енергії. Внаслідок цього знижується його ККД (повітря, який виштовхується, має велику швидкість і тому слабше нагрівається від камінної топки - значить на виходах у нього буде низька температура).


автоматика (блок керування);

повітроводи (гнучкі або профільні утеплені труби);

Для транспортування повітря часто застосовуються труби діаметром від 100 до 150 мм. Всі повітряні канали слід термічно ізоліровать.Ізоляція не тільки обмежує втрати тепла, але і перешкоджає проникненню шуму і утворення конденсату на стінках каналів.


вентиляційні решітки;

Переваги системи примусової вентиляції:

  • можливість подавати гаряче повітря на великі відстані,
  • розводка повітряних каналів нижче рівня каміна,
  • можливість вибору шляху повітропроводів,
  • можливість використовувати повітряні фільтри,
  • можливість сполучення з датчиками температури,
  • відсутність проникнення звуку.

Схема розподілу теплого повітря по дому

Повітряна система є досить ефективною, оскільки тут відбуваються незначні тепловтрати при передачі тепла від одного середовища до іншого. Опалювати каміном можна як одно-, так і багатоповерховий будинок. Але необхідно ретельно продумати шлях повітропроводів, правильно підібрати всі елементи, розташувати виходи теплого повітря якнайдалі від дверних проемов.І основне-необхідно розуміти, що не кожна камінна топка може обігрівати цілий будинок, а лише та, яка володіє високою продуктивністю і може працювати в безперервному режимі горіння.