Замовити дзвінок

Монтаж каміна – рекомендації

Як правильно здійснити монтаж камінів? Що потрібно врахувати при установці каміна, щоб вся система працювала, як годинник? Основні рекомендації по установці камінної топки для повітряного опалення.

Чи можна здійснити монтаж каміна самостійно?

Якщо ви вирішили купити камінну топку , то повинні розуміти, що, в першу чергу, це опалювальний прилад, складне пожежонебезпечна пристрій. У зв'язку з цим, ми рекомендуємо виконання монтажних робіт доручити досвідченим професіоналам, які будуть відповідати за їх качество.Существует величезне різноманіття камінних вкладів, які відрізняються конструктивними деталями. Їх монтаж необхідно здійснювати з дотриманням інструкції і урахуванням вимог виробника. Але, незважаючи на це, є правила установки, загальні для всіх.

Вимоги до димоходу

До початку монтажу необхідно звернути увагу на димохід. Камін повинен мати окремий димовий канал. Його довжина повинна бути не меншою 5 м, а його перетин, в ідеалі, має збігатися з діаметром димохідного отвори топки. Відстань від вертикальної осі димоходного каналу має бути максимально наближеним до вертикальної осі вкладу, а стики труб - герметично оброблені термостойкими матеріалами.

Особливості підготовки підстави під камін

Перед початком робіт потрібно впевнитися чи є підстава, на якому буде стояти камін, витривалим і огнестойкім.Лучше, якщо це буде фундамент або бетонна плита, адже вона повинна витримати вагу топки та порталу. Установка всієї конструкції каміна рекомендується на рівні чистового пола.По естетичних міркувань камінну топку рекомендується встановлювати на висоті приблизно 40 см. Це найкраще зорове сприйняття вогню в сидячому положенні.


Звичайно, в залежності від того, який стиль каміна ви виберете, цей параметр можна ізменять.Камінную топку найкраще встановлювати на регульованою «рідний» підставці (ніжках). В якості основи, звичайно, можна використовувати і іншу зварену або споруджену з каменю або цегли конструкцію.

Створення теплової камери

Чавунна топка віддає 30% тепла через скло, а іншу частину - через ребра корпусу. Тому дуже важливо забезпечити правильний прийом тепла з корпусу, його акумуляцію і отведеніе.Функцію накопичення нагрітого повітря виконує теплова камера. Її каркас може виготовлятися з металевого профілю, з'єднаного між собою саморізами по металу. Конструкція каркаса повинна передбачати можливість кріплення обшивки з її зовнішньої сторони і теплоізоляції - з внутрішньої. Обшивають каркас термостійким гіпсокартоном або іншим матеріалом.

Усередині каркаса теплової камери можна додатково влаштувати акумуляційну камеру з оцинкованого металу - дистриб'ютор. Зовнішню частину камери акумуляції, як і внутрішню частину гіпсокартонного короба захищають термостійким ізолюючим матеріалом - фольгованої базальтової ватою. Обов'язково всі стики і щілини проклеюються фольгированним скотчем.


Іноді камінна топка встановлюється на етапі чорнових робіт в будинку, коли облицювання каміна запланована пізніше. Тоді над топкою можна облаштувати лише утеплений дистриб'ютор і в такому вигляді камін може працювати до початку опоряджувальних робіт.

Повітроводи

У коробах акумуляційної і теплової камери роблять отвори для виходу нагрітого повітря в приміщення. З цих отворів починаються повітропроводи - теплові канали, за якими тепле повітря буде рухатися по всіх приміщеннях. Повітропроводи можуть виходити як з акумуляційної камери (якщо вона змонтована) і проходити через теплову, так і починатися безпосередньо з теплової камери (в отворах гіпсокартону) .Воздухопроводи - це ізольовані труби діаметром 100, 125 або 150 мм.

Декомпресійна камера

Основна теплова камера не повинна впритул доходити до стелі. Тому на відстані 15 - 20 см від перекриття монтується декомпресійна камера. У ній створюється повітряний простір, яке запобігає перегріванню стелі. З боків декомпресійної камери встановлюються дві вентиляційні решітки (наприклад, P0 Darco). З великою відповідальністю до монтажу декомпресійної камери необхідно ставитися при установці каміна в дерев'яному будинку.

Термоізоляція

Повітря для нагрівання надходить з приміщень через отвір внизу топки. Далі для забезпечення циркуляції конвекційного повітря необхідно створити повітряний простір навколо бічних і задньої стінок. Стінки каміна і що примикають стіни будівлі повинні бути надійно ізольовані. Особливо це стосується дерев'яних будинків.

Важливі допуски, яких необхідно дотримуватися: між стіною і топкою - не менше 100 мм (з них 30 мм - утеплювач і 70 мм - простір між топкою і утеплювачем); праворуч і ліворуч - не менше 70мм.


Вентиляційні решітки

У верхній частині гіпсокартонного короба для забезпечення належної циркуляції нагрітого повітря встановлюються решітки: одна на фасадній частині (наприклад, Рж4 або Рж5 Darco) і дві з боків (Р2 Darco) .Устанавлівая облицювання камінної топки, потрібно забезпечити вільну циркуляцію повітря по всій поверхні вкладу. Правильно розташовані вихідні решітки та відсутність перешкод на шляху потоку нагрівається повітря забезпечують швидке нагрівання приміщення і тривалу роботу чавунних елементів корпусу топкі.Перед монтажем топки ви повинні уважно перевірити цілісність корпусу і скла, надійність з'єднань, а також наявність всіх комплектуючих.

Звертаємо вашу увагу на те, що при першому розпалюванні каміна, з'являється специфічний запах. Це нормальне явище, адже при першому нагріванні корпуса обгорає фарба.