Монтаж каміна – рекомендації

Як правильно здійснити монтаж камінів? Що треба врахувати при встановленні каміна, щоб уся система працювала, як годинник? Основні рекомендації по встановленню камінної топки для повітряного опалення.

Чи можна здійснити монтаж каміна самостійно?

Якщо ви вирішили купити камінну топку, то повинні розуміти, що, в першу чергу, це опалювальний прилад, який є пожежонебезпечний. У зв’язку з цим, ми рекомендуємо монтажні роботи довірити досвідченим професіоналам, які відповідатимуть за якість виконання. Існує величезний вибір камінних топок, які відрізняються між собою конструктивними деталями. Їх монтаж необхідно здійснювати з дотриманням інструкції і вимог виробника.

монтаж і встановлення каміна

Вимоги до димоходу

До початку монтажу необхідно зробити димохід, до якого буде підключений тільки (!) камін. Його висота має бути не меншою 5 м, а його переріз має дорівнювати розміру січення димохідного отвору топки. Від камінної топки вгору труба має йти вертикально 0,5 м, потім коліно 45°C і тоді 0,5 м труби в стіну (в сам димовий канал). Може бути так, що труба буде вертикально від самого каміна.

Особливості підготовки основи під камін

Перед початком робіт потрібно переконатися, чи витривалою і вогнестійкою є основа, на якій стоятиме камін. Краще, якщо це буде фундамент або бетонна плита, адже вона повинна витримати вагу топки і порталу. Встановлення усієї конструкції каміна рекомендується на рівні чистової підлоги. З естетичних міркувань дверцята камінної топки мають починатися на 40 см вище від рівня чистової підлоги, тобто вогонь має бути на рівні очей, якщо сидіти на дивані.
Звичайно, цей параметр можна змінювати, залежно від того, який стиль каміна ви оберете. Камінну топку найкраще встановлювати на регульованій “рідній” підставці (ніжках). У якості основи можна використати і іншу зварну вимурувану з каменю чи цегли конструкцію. Під час заливання стяжки під камін не можна забувати про те, що до місця каміна має бути підведена подача повітря для забезпечення процесу горіння. В основному для цього використовується труба діаметром 100 мм.

Створення теплової камери

Тому дуже важливо забезпечити правильний прийом тепла з нього, акумуляцію і подачу в приміщення. Функцію накопичення нагрітого повітря виконує теплова камера. Її каркас може виготовлятися з металевого профілю, з’єднаного між собою самонарізами по металу. Конструкція каркасу повинна передбачати можливість кріплення обшивки з її зовнішнього боку і теплоізоляції – з внутрішнього. Обшивають каркас термостійким гіпсокартоном або іншим матеріалом.
У середині каркасу теплової камери можна додатково влаштувати акумуляційну камеру з оцинкованого металу – дистриб’ютор. Зовнішню частину камери акумуляції, як і внутрішню частину гіпсокартонного короба захищають термостійким ізолюючим матеріалом – фольгованою базальтовою ватою. Обов’язково усі стики і щілини проклеюються фольгованим скотчем.
Інколи камінна топка встановлюється на етапі чорнових робіт у будинку, а облицювання каміна заплановано пізніше. Тоді над топкою можна облаштувати лише утеплений дистриб’ютор і в такому вигляді камін може працювати до початку оздоблювальних робіт.

Повітропроводи

У коробах акумуляційної і теплової камери робляться отвори для виходу розігрітого повітря. З цих отворів починаються повітропроводи – теплові канали, по яких тепле повітря буде рухатися в усі приміщення. Повітропроводи можуть виходити як з дистриб’ютора (якщо його змонтовано) і проходити через теплову камеру, так і починатися безпосередньо з теплової камери (в отворах гіпсокартону). Повітропроводи — це ізольовані труби діаметром 100, 125 або 150 мм.

Декомпресійна камера

камери системи опалення каміна
Основна теплова камера не повинна впритул доходити до стелі. Тому на відстані 15 – 20 см від перекриття створюється декомпресійна камера, тобто повітряний простір, що запобігає перегріву стелі. З боків декомпресійної камери встановлюються дві вентиляційні решітки ( наприклад, P0 Darco). З великою відповідальністю необхідно ставитися до монтажу декомпресійної камери при встановленні каміна в дерев’яному будинку.

Термоізоляція

камін з системою опалення ізоляція стіни
Повітря для нагрівання надходить через отвір внизу топки. Далі через канали навколо її корпусу потрапляє в теплову камеру. Тому для забезпечення циркуляції конвекційного повітря необхідно створити повітряний простір навколо бокових та задньої стінок. Стіни поблизу каміна (в місці встановлення) мають бути надійно ізольованими. Особливо це стосується дерев’яних будинків.

Важливі допуски, яких необхідно дотримуватися: між стіною і топкою – не менше 100 мм (з них 30 мм – утеплювач і 70 мм – простір між топкою і утеплювачем); праворуч і ліворуч – не менше 70 мм.

Вентиляційні решітки

У верхній частині гіпсокартонного короба для забезпечення належної циркуляції нагрітого повітря інсталюються решітки: одна на фасадній частині (наприклад, Рж4 або Рж5 Darco) і дві з боків (Р2 Darco). Встановлюючи облицювання камінної топки, потрібно забезпечити вільну циркуляцію повітря по усій поверхні топки. Правильно розташовані вихідні решітки і відсутність перешкод на шляху потоку повітря забезпечують швидке нагрівання приміщення і тривалу роботу чавунних елементів корпусу топки. Перед монтажем топки ви повинні уважно перевірити цілісність корпусу і скла, надійність з’єднань, а також наявність усіх комплектуючих. 

Звертаємо вашу увагу на те, що при першому розпалюванні каміна з’являється специфічний запах. Це нормальне явище, адже при першому нагріванні корпусу вигорає фарба.
Получите консультацию не выходя из дома
консультація

Оставьте нам свои контакты и мы ответим на все Ваши вопросы