0Корзина

Каміни для опалення

З давніх-давен люди прагнули, щоб в будинку горів живий вогонь. Домашнє вогнище завжди трактувався як важливий декоративний елемент житла. Те ж саме відбувається і сьогодні. Хоча і зникають традиційні зразки з відкритим вогнем, але з'являються нові технічні рішення і матеріали, а роль каміна тільки зростає.

Камін дійсно може обігрівати будинок, а не бути лише елементом дизайну. Крім того, опалити одним каміном можна як кілька кімнат, так і весь будинок. Для сучасних камінів це цілком реальне завдання. Є певний вид камінних топок, які призначені для обігріву і від них можна зробити систему РГП (розгалуження гарячого повітря) або ж встановити камінну топку з водяним контуром.

Відкритий камін «Англійського» типу

Чи можуть каміни топки для опалення забезпечити обігрів всього будинку або тільки його частина?

Сучасні каміни значно відрізняються від своїх попередників, а по функціональності в рази перевершують їх.

З появою камінів з закритими топками в кожному будинку стало можливим безпечно спостерігати за «живим» вогнем.

За останні десять років більшу популярність завоювали каміни, які виконують подвійну функцію - опалювальну і естетичну. Сьогодні камін є не тільки елементом розкоші і сімейного затишку, але і функціональним і екологічним джерелом тепла.

Це стало можливим завдяки камінним топок, в яких максимально раціонально використовується енергія, що генерується при згорянні дров. Таким чином можна значно зменшити витрати на утримання будинку та отримати незалежність від постійно зростаючих цін на газ.

Повітряне опалення від каміна

Забезпечити обігрів будинку каміном можливо за допомогою двох систем опалення: повітряного і водного.

У даній системі повітря нагрівається від корпусу камінної топки, поширюється по всьому будинку природним шляхом (гравітаційно) або за допомогою додаткового обладнання (примусово).

Така система застосовується як для дачних будинків, так і для приміщень постійного проживання.

При повітряному опаленні немає необхідності у встановленні радіаторів опалення та прокладанні до них магістралей.

Повітряне опалення від каміна може функціонувати таким чином, що повна відсутність електрики не вплине на роботу системи.

Для встановлення повітряної системи пропонуємо звернути увагу на монолітні чавунні топки Tarnava . За допомогою цих топок можна обігріти будинок площею до 220м². Вони можуть працювати незалежно від інших джерел тепла.


Водяна система опалення від каміна

Водяний системі опалення від каміна варто віддати перевагу, якщо в парі з каміном працює інше джерело тепла, наприклад, газовий котел. При роботі каміна інше джерело автоматично відключається і навпаки.

Це дозволить знизити витрати на газ або електроенергію, а також зв'язати дві системи в одне ціле: на твердому паливі і на традиційних енергоносіях. Всією системою в будинку керує автоматика, яка також є додатковим захистом від перегріву.

У водяній системі опалення від каміна використовуються захисту системи від перебоїв електромережі або перегріву камінної топки.

Подивитися каміни з водяною системою опалення можна тут .

Протягом 13 років ми працюємо з водяними камінами польського виробника Lechma (Ekominek), які успішно і без проблем працюють у наших клієнтів сьогодні, навіть як єдиний істочнік.В цьому випадку найкращим варіантом буде підключення каміна до накопичувальної ємності. Також їх можна використовувати для підігріву води для побутових потреб. Ці каміни виготовляють потужністю навіть 40кВт, тобто вони можуть нагріти систему опалення будинку площею 400 м².


Ми пропонуємо камінні топки, які добре зарекомендували себе на території Європи і є одними з кращих за технічними показниками. Пропоновані нами камінні топки вимагають правильного підключення - це запорука ефективної і безпечної роботи каміна! Перед встановленням обладнання для каміна проконсультуйтеся у наших фахівців. Це дозволить уникнути помилок і гарантувати її задовільну роботу.