Каміни для опалення

Споконвіку люди прагнули, щоб у будинку горів живий вогонь. Домашнє вогнище завжди трактувалося як важливий декоративний елемент житла. Те ж відбувається і сьогодні. Хоча і зникають традиційні зразки з відкритим вогнем, але з’являються нові технічні рішення і матеріали, а роль каміна тільки зростає.
Каміни топки для опалення можуть дійсно обігрівати будинок, а не бути лише елементом дизайну. Крім того, опалити одним каміном можна як декілька кімнат, так і весь будинок. Для сучасних камінів це цілком реальне завдання. Є певний вид камінних топок, які призначені для обігріву і від них можна зробити систему РГП (розгалуження гарячого повітря) або ж встановити камінну топку з водяною сорочкою.
Відкритий камін “Англійського” типу

Чи мож каміни топки для опалення забезпечити обігрів усього будинку

чи тільки його частину?

Сучасні каміни значно відрізняються від своїх попередників, а за функціональністю в рази перевершують їх.
З появою камінів із закритими топками в кожному будинку стало можливим безпечно спостерігати за “живим” вогнищем.
За останні десять років велику популярність завоювали каміни, що виконують подвійну функцію – опалювальну та естетичну. Сьогодні камін є не лише елементом розкоші і сімейного затишку, але й функціональним і екологічним джерелом тепла.
Це стало можливим завдяки камінним топкам, у яких максимально раціонально використовується енергія, генерована при згоранні дров. Таким чином можна значно зменшити витрати на утримання будинку і отримати незалежність від постійно зростаючих цін на газ.

Повітряне опалення від каміна

Забезпечити обігрів будинку каміном можливо за допомогою двох систем опалення: повітряної і водяної.
каміни топки для опалення
У даній системі повітря нагрівається від корпусу камінної топки, розповсюджується по всьому будинку природнім шляхом (гравітаційно) або за допомогою додаткового обладнання (примусово).
Така система застосовується як для дачних будинків, так і для помешкань постійного проживання.
При повітряному опаленні немає необхідності у встановленні радіаторів опалення та прокладанні до них магістралей.
Повітряне опалення від каміна може функціонувати таким чином, що повна відсутність електрики не вплине на роботу системи.

Якщо ви хочете встановити повітряну систему, то пропонуємо звернути увагу на монолітні чавунні топки Tarnava. За допомогою цих топок можна обігріти будинок площею до 220м². Вони можуть працювати незалежно від інших джерел тепла.

Водяна система опалення від каміна

Водяній системі опалення від каміна варто віддати перевагу, якщо в парі з каміном працюватиме інше джерело тепла, наприклад, газовий котел. При роботі каміна інше джерело буде автоматично виключатися і навпаки.
Це дозволить знизити витрати на газ або електроенергію, а також зв’язати дві системи в одне ціле: на твердому паливі і на традиційних енергоносіях. Усією системою у будинку керує автоматика, яка також є додатковим захистом від перегрівання.

У водяній системі опалення від каміна використовуються захисти системи від перебоїв електромережі або перегрівання камінної топки.

Переглянути каміни з водяною системою опалення можна тут

Протягом 13 років ми працюємо з водяними камінами польського виробника Lechma (Ekominek), які без проблем працють в наших клієнтів до сьогодні. У цьому випадку найкращим варіантом буде підключення каміна до накопичувальної ємності. Також їх можна використати для підігріву води для побутових потреб. Ці каміни виготовляють потужністю навіть 40кВт, тобто вони можуть нагріти систему опалення будинку площею 400 м².
Ми пропонуємо камінні топки, які добре зарекомендували себе на теренах Європи і є одними з кращих за технічними показниками. Пропоновані нами камінні топки потребують правильного підключення – це запорука ефективної і безпечної роботи каміна! Перед монтажем системи каміна проконсультуйтеся у наших спеціалістів. Це дасть змогу уникнути помилок та гарантуватиме задовільну її роботу.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання