Замовити дзвінок

Як економно обігріти будинок каміном?

Дров'яні каміни завоювали популярність в нашій країні, оскільки дають можливість значно знизити вартість обігріву. Це оптимальний варіант для тих, хто шукає досить вигідну і дешеву систему опалення для приватного будинку.

Екологічні та економічні переваги опалення будинку каміном вже відчуло на собі безліч наших клієнтів. Але не всі вони знають:

  • як правильно розпалювати камін; яке паливо найкраще використовувати для спалювання в камінній топці;
  • чому забруднюється скло в каміні.

У цій статті ми спробуємо розповісти про помилки, які найчастіше допускають при виборі або встановленні каміна, дати корисні поради та рекомендації.

Використовуючи камін для основного опалення або додаткового джерела тепла, ви повинні розуміти, що топити в камінній топці необхідно з дотриманням певних правил і рекомендацій виробника.


Щоб спалювати деревину максимально ефективно і при цьому мінімізувати ефект задимлення скла, слід дбати про те, щоб в камері згоряння була завжди досить висока температура і надходила необхідна кількість повітря.

Найбільш ефективним процес горіння буде тоді, коли він поступово пройде через 3 основні фази:

Розпал

Основне горіння

Вторинне згоряння газів


Розпал - приплив зовнішнього повітря повинен бути максимально відкритий.

Основне горіння - в цій фазі потрібно поступово прикривати приплив повітря. Є автоматика, яка це робить відповідно збільшення температури.

Вторинне згоряння газів - приплив повітря через зольник повинен бути перекритий майже на 90%, а подача повітря в камеру горіння повинна відбуватися виключно в її верхню частину.

Щоб економно обігріти будинок каміном,

важливо правильно дозувати повітря для горіння дров

Занадто мала кількість повітря не дає отримати оптимальну температуру для горіння і викликає надмірне задимлення і виділення сажі, забруднення скла і димоходу. Занадто велика кількість повітря викликає дуже швидке згоряння палива і значні втрати теплової енергії.

Проведення безперервного контролю за процесом горіння дуже добре впливає на продуктивність топки і чистоту скла. Однак в реальних умовах при ручному управлінні, на жаль, цього досить важко достічь.Іменно тому дуже зручно використовувати для цього автоматику.

У сучасних системах камінного опалення оптимальний приплив повітря для згоряння забезпечує електронний регулятор. Він вимірює температуру, згідно з якою керує дроселем подачі повітря. Він працює так, щоб в процесі збільшити продуктивність каміна.

Найчастіші помилки, які допускають при користуванні каміном для опалення:

  • Використання палива з високою вологістю (вологість повинна бути не більше 20%);
  • Занадто мала кількість дров підкладено або ж дуже велика подача повітря по відношенню до завантаженої деревині (температура в камері горіння тоді не росте, тому що повітря швидко вивітрюється в димовий канал);
  • Спалювання дров в одному режимі, без регулювання;
  • Абсолютна закриття припливу повітря перед закінченням процесу горіння, так відбувається ефект кіптяви, тому що виділяється надмірна кількість сажі.

Декілька порад:

Дрова потрібно заготовити різної товщини,

щоб досягти оптимальної температури в камері горіння.

Топити сухими дровами листяних порід

з найменшим вмістом смолистих речовин. Однак важливо пам'ятати, що дубові дрова є висококалорійними, містять велику кількість кори, дубильних речовин і кислот, що викликає накопичення сажі в топці і димоході. Тому його добре змішувати з іншими породами деревини. Ми рекомендуємо використовувати граб, бук, акацію, березу.

Позитивно на процес згоряння

впливають різні акумуляційні елементи, які монтуються в топці. Вони відбирають тепло від продуктів згоряння і поступового його віддають.

І наостанок - ніякі маніпуляції і рекомендації вам не допоможуть досягти високої ефективності каміна, якщо в ньому встановлена ​​примітивна камінна топка, що не призначена для тривалої і постійної роботи.

Моделі дров'яних камінів можна подивитися ТУТ