0Корзина

Решітки для каміна з водяним контуром

На відміну від каміна повітряного опалення установка решіток в облаштуванні каміна з водяним контуром виглядає дещо інакше.

Ревізійні решітки для каміну

У разі каміна з водяним контуром такі грати в основному служать для доступу до важливих вузлів системи каміна, таких як:

Розширювальний бак з мідним поплавком

Запобіжний клапан 1,5Bar або 2Bar

Термозахист, яка встановлюється на каміні і спрацьовує в разі, якщо температура води в каміні досягла 95 ° C.

Дросельна заслінка (регулює подачу повітря в топку і монтується під каміном)


Будь-який з цих елементів може вийти з ладу і для того, щоб оглянути потрібні вузли без руйнувань облаштування каміна, необхідно забезпечити до них доступ. Прикривати важливі вузли можуть як камінні решітки, так і ревізійні люки. У цьому випадку на каміні залишиться всього дві решітки для конвекції повітря:

вхідна решітка (або стіс) - знизу

вихідна решітка - у верхній частині.

Грати для конвекції повітря

Водяні каміни віддають значно меншу кількість тепла повітрю в порівнянні з каміном для повітряного опалення, який ми розглядали в попередній статті. Але це повітря повинен мати можливість вступити, пройти у вільному просторі (між внутрішніми стінками облицювання і корпусом камінної топки) і вийти в приміщення. Тому в облицюванні каміна з водяним контуром решітки є невід'ємною частиною облаштування.

Грати для каміна з водяним контуром

Нижче дверки повинен бути доступ до дросельної заслінки подачі повітря, яка знаходиться під каміном. У верхній частині камінного порталу, тобто над дверцятами, потрібно зробити отвори таким чином, щоб був доступ до розширювального бачка, запобіжного клапана і термозахисту.

Ці конвекційні отвори повинні мати площу не менше 700см². Вони можуть прикриватися як камінної гратами без жалюзі, так і іншими елементами, не обмежуючи прохід повітря.

Купити камінні решітки металеві можна в нашому інтернет магазині або за адресою


Декомпресійна камера в каміні з водяним контуром

Що стосується декомпресійної камери в конструкції водяного каміна, то її роль не така значна, як в каміні для повітряного опалення. Але потрібно розуміти: якщо перекриття Вашого будинку дерев'яні - не варто нехтувати цією частиною каміна, адже вона запобігає перегріванню стелі і є одним із засобів безпеки. Якщо Ви вирішили робити декомпресійну камеру, то на її бічних стінках потрібно несиметрично розташувати дві решітки (наприклад. Р0 Darco).