Замовити дзвінок

Решітки для каміна з водяним контуром

На відміну від каміна повітряного опалення встановлення решіток в оббудові каміна з водяним контуром виглядає дещо по-іншому.

Ревізійні решітки для каміна

У випадку каміна з водяним контуром такі решітки здебільшого служать для доступу до важливих вузлів системи каміна, таких як:

  • Розширювальний бак з мідним поплавком
  • Запобіжний клапан 1,5 Bar або 2 Bar
  • Термозахист, який встановлюється на каміні і спрацьовує у випадку, якщо температура води в каміні досягла 95°C.
  • Дросельна заслонка (регулює подачу повітря в топку і монтується під каміном)

Будь-який з цих елементів може вийти з ладу і для того, щоб оглянути потрібні вузли без руйнувань оббудови каміна, необхідно забезпечити до них доступ. Прикривати важливі вузли можуть як камінні решітки, так і ревізійні люки. У цьому випадку на каміні залишиться всього дві решітки для конвекції повітря:

вхідна решітка (або стіс) - знизу

вихідна решітка - у верхній частині.

Решітки для конвекції повітря

Водяні каміни віддають значно меншу кількість тепла повітрю в порівнянні з каміном для повітряного опалення, про який ми писали у попередній статті. Але це повітря повинно мати можливість надійти, пройти у вільному просторі (між внутрішніми стінками облицювання і корпусом камінної топки) і вийти в приміщення. Тому в облицюванні каміна з водяним контуром решітки є невід’ємною частиною оббудови.

Решітки для каміна з водяним контуром

Нижче дверцят має бути доступ до дросельної заслонки подачі повітря, яка знаходиться під каміном. У верхній частині камінного порталу , тобто над дверцятами, потрібно зробити отвори таким чином, щоб був доступ до розширювального бачка, запобіжного клапана та термозахисту. Ці конвекційні отвори повинні мати площу не меншу 700 см². Вони можуть прикриватися як камінною решіткою без жалюзі, так і іншими елементами, що не обмежують надходження повітря. Купити камінні решітки металеві можна у нашому інтернет- магазині або за адресою - наші КОНТАКТИ.


Декомпресійна камера в каміні з водяним контуром

Що стосується декомпресійної камери в конструкції водяного каміна, то тут її роль не така значна, як в каміні для повітряного опалення. Але потрібно розуміти: якщо перекриття Вашого будинку дерев’яне — не варто нехтувати цією частиною каміна, адже вона запобігає перегріву стелі і є одним із засобів безпеки. Якщо Ви вирішили встановлювати декомпресійну камеру, то на її бокових стінках потрібно несиметрично розташувати дві решітки (напр. Р0 Darco).