0Корзина

Решітки для камінів повітряного опалення

Грати в корпусі каміна є для нас чимось дуже звичним. Численність їх видів, кольорів, форм така велика, що іноді саме вони визначають стиль всього каміна. Але, крім декоративних, камінні решітки виконують ще й дуже важливі функціональні завдання. Щоб краще розібратися, яку роль повинна здійснювати певна решітка, потрібно трохи ширше розглянути загальну конструкцію каміна, а також спосіб його роботи.

Існує кілька методів камінного обігріву приміщення, серед яких:

  • повітряне опалення з розведенням тепла від камінних топок;
  • водяне опалення від камінів з водяним контуром;
  • обігрів від акумуляційних камінів.

Кожен з цих каменів ми розпалюємо, звичайно, для отримання неповторного ефекту палаючої деревини, а також з метою обігріву більшої або меншої площі житла. Однак всі вони по-різному віддають тепло приміщенню.

У цій статті розглянемо камін з топкою для повітряного опалення.

В цьому випадку обігрів повітря відбувається на підставі досить простого принципу: палаюча деревина розігріває камінну топку, повітря, який пропливає навколо неї, нагрівається і за допомогою теплових каналів поширюється до інших приміщень, а після того, як остигає, знову потрапляє до каміна і нагрівається повторно .

Отже, яким чином повітря добирається до поверхні топки і виходить вже теплий з каміна? Саме через решітки, які монтуються в корпусі каміна.

Ці вентиляційні решітки служать для циркуляції повітря і запобігають перегріву всієї конструкції каміна, адже камінна топка працює при досить високих температурах. Перегрів цієї інсталяції нездоровий і опасний.Стальние і чавунні топки мають граничні температури, при яких може наступити їх пошкодження. Повітря повинен забрати з камінної топки відповідну кількість енергії, щоб не відбувся її перегрів, тобто має бути забезпечено безперешкодний рух повітря.


Крім виходів нагрітого повітря, необхідно також забезпечити можливість надходження холодного повітря до камінній топці.

Грати можуть виконувати функцію не тільки входу або виходу повітря, а й служити декоративним прикриттям отворів, які забезпечують доступ до додаткового обладнання (напр., До вентилятора або зволожувачу повітря).

Виходи теплого повітря з каміна монтуються у верхній частині його корпусу, але перекривати їх не можна. Тому в цих місцях монтуються решітки або без жалюзі, або з жалюзі, які ні в якому разі закривати не можна. Жалюзі тут виконують лише декоративну роль - прикривають отвори.

Грати монтуються також в інших місцях системи опалення від каміна.Еслі опалення будинку відбувається завдяки системі розведення гарячого повітря (ГРВ), то вони зустрічаються в стелях і на стінах.

Вибрати грати потрібного кольору або розміру можна в розділі «Камінні решітки»


В основному використовуються для стін регульовані решітки з жалюзі, а для стель - анемостати. Вони регулюють кількість теплого повітря, який надходить в кожне приміщення.

Камін без решіток

Стандартний камін добре ізольований і відбудований, але позбавлений грат, - це своєрідна бомба. Питанням часу є серйозне пошкодження (внаслідок перегріву) камінної топки, корпусу каміна або, в найгіршому випадку, - пожежа.

Однак не потрібно плутати конвекційні каміни, в корпусі яких обов'язково монтувати решітки, з акумуляційного. Конструкція акумуляційного каміна (камінні топки, елементи димоходів і акумуляційні маси) завжди повинна бути виконана із спеціальних матеріалів, пристосованих для роботи при високих температурах.


Встановлюючи решітки в корпусі повітряного каміна необхідно дотримуватися певних правил:

  • краще встановлювати решітки без жалюзі;
  • якщо використовуються решітки з жалюзі, то ні в якому разі не можна їх закривати;
  • решітки повинні викликати якомога менший опір потокам повітря;

Підбір розміру решіток є дуже важливим і нелегким справою.

Перш за все варто докладно читати інструкції обслуговування камінної топки. У цьому документі зазвичай виробник вказує, яку діючу поверхню повинні мати вхідні і вихідні грати в корпусі каміна.

Розміри вихідних решіток повинні бути пропорційними до потужності встановленого обігрівального вкладу, їх діюча поверхня повинна коливатися між 450 см²- 2500 см².

Необхідно розуміти, що відповідно до зазначених розмірами, решіток в корпусі каміна має бути кілька.

Найкраще, коли вони розташовуються несиметрично по двох сторонах каміна і на різній висоті. Завдяки цьому забезпечується конвекційне рух повітря і не допускається повернення нагрітого повітря в корпус каміна через протилежну грати.

Ці показники не враховують поверхню решіток, які встановлюються в декомпрессионной камері, яка виконує роль ізоляції перекриття. Тобто вона відсікає тепле повітря від стелі, щоб запобігти його перегрів і пересушування. По двох протилежних сторонах цієї камери повинні несиметрично розташовуватися дві решітки (напр., Р0 Darco) для вільної циркуляції повітря і охолодження цього простору.

Отже, ключовим моментом в установці грат є забезпечення найнижчого опору протікає повітрю, щоб він міг легко потрапити в корпус каміна і з найменшими перешкодами вийти з нього.