0Корзина

Повітряне опалення від каміна: гравітаційна система

Зацікавленість у використанні каміна як продуктивного і екологічного джерела опалення в наші часи значно зросла, в зв'язку з постійним підвищенням цін на традиційні енергоносії.

Повітряне опалення від каміна: варто чи ні?

У розвинених країнах повітряні системи опалення за допомогою каміна використовуються вже протягом багатьох десятиліть, їх надійність і висока економічність підтверджені часом і постійним попитом з боку споживачів.

Використовувати камін як центральне джерело тепла можливо за допомогою двох типів систем розведення гарячого повітря:


Гравітаційної


(Конвекційної),

Примусової


вентиляції

Як працює гравітаційна система опалення від каміна?

Принцип роботи конвекційної системи опалення полягає в тому, що холодний кімнатне повітря, пропливаючи між корпусом топки і елементами облицювання, нагрівається. Потім гаряче повітря акумулюється в повітряній шахті над топкою та розгалужується по будинку за рахунок природної циркуляції.

Як рухається повітря по системі опалення каміном?

Рух повітря викликається різницею температур, оскільки нагріте повітря легше холодного. Тепле повітря по повітропроводів виходить під стелею і, займаючи значний обсяг, витісняє холодне повітря вниз в повітрозабірник. У конвекційних (гравітаційних) системах переміщення повітря безперешкодне і невимушене.


Чи у всіх будинках можливо встановити гравітаційну систему розведення теплого повітря від каміна (систему ГРП)?

Гравітаційна система, в основному, є найдешевшою, однак не завжди можлива в застосуванні. При встановленні каміна в центрі будинку можна легко подати тепле повітря до інших приміщень. В цьому випадку повітропроводи короткі, приблизно однакової довжини (до 4 метрів), у них рівне опір течій. Такий варіант найбільш практичний.

Чи можна гравітаційно розвести тепле повітря від каміна, який розташований в периферичної частини будинку?

Якщо камін встановлений у зовнішній стіни (не в центральній частині будинку), то конвекційне розведення повітря ускладнено. В окремих випадках це можливо, але необхідно індивідуально і грунтовно підібрати переріз повітропроводів і зрівняти опір течій теплого повітря.

Від чого залежить рух повітря в системі каміна?

Якщо канали в гравітаційної системі відрізняються між собою по довжині, то гаряче повітря буде надходити тільки з тих грат, до яких на його шляху буде найменше опір, тобто розміщених ближче до каміна. А до тих, які знаходяться на більшій відстані, не потрапить, оскільки йому буде важко подолати опір, не маючи достатнього тиску, і тому гаряче повітря втрачає по шляху свою кінетичну енергію. При інсталяції гравітаційної системи опалення необхідно уникати звужень і вигинів каналів, не допускаються П і U ділянки.

Потік конвекційного повітря також залежить від правильного підбору і встановлення вентиляційних решіток, через які надходить тепло. Вибираючи решітки, слід керуватися не тільки їх видом, але також якістю і розміром, оскільки від цього залежить безпека роботи каміна. Занадто малі або погано закріплені елементи можуть викликати виникнення шуму. Краще вибирати решітки з заслінками для регулювання теплого повітря.

Обігрів віддалених приміщень, застосовуючи тільки конвекційну систему опалення, практично неможливий.

Переваги конвекційної системи:

  • Відносно низька вартість впровадження
  • Незначні експлуатаційні витрати
  • Майже безперебійна система опалення
  • Незалежна від електрики

В яких будинках рекомендується установка гравітаційної системи опалення від каміна?

При проектуванні повітряної системи опалення від каміна ми рекомендуємо максимально використовувати можливості гравітаційного розподілу тепла, щоб бути незалежними від електроенергії. З установкою в будинку гравітаційної системи опалення від каміна Ви можете заощадити на традиційному опаленні і використовувати тепло, яке в традиційному відкритому каміні було б втрачено. Камін з гравітаційною системою як єдине джерело тепла найкраще себе виправдовує в дачних будинках або малих будинках, а у великих будинках - камін буде ефективним допоміжним обігрівачем.