0Корзина

Подача повітря в камін та його розподіл

Як циркулює повітря в каміні із закритою топкою?

У топці із закритою камерою згоряння виділяють два кола циркуляції повітря: первинний і вторинний. Первинний коло циркуляції - це система подачі повітря в камін (забезпечує процес горіння дров). Вторинний коло - це система розподілу теплого повітря (повітря, який ми хочемо нагріти).

Що таке первинне коло циркуляції?

Первинне коло циркуляції - це кисень, який забезпечує процес згоряння дров. Система подачі свіжого повітря є обов'язковим елементом камінної установки. Вона забезпечує правильну роботу каміна.

Звідки в камін може надходити кисень для горіння?

У відкритому каміні або в закритому каміні з примітивною топкою спалюється кімнатне повітря. У якісних камінних топках передбачений спеціальний воздухоприемник, по якому повітря надходить ззовні.

Скільки повітря спалює камін в процесі роботи?

Каміну для спалювання 1кг дров необхідно близько 8 м3 повітря. Отже, це кількість кисню потрібно відновлювати. Тому важливо забезпечити постійний приплив свіжого повітря безпосередньо в топку за допомогою спеціальної припливної труби, щонайменше 10 м3 / год на 1 кВт потужності.

До яких наслідків може призвести нестача повітря?

Зараз ведеться активна боротьба за поліпшення ізоляції будівель, з-за цього доступ в приміщення свіжого повітря сильно ускладнюється. Брак кисню може породжувати небезпечні ситуації: ускладнювати процес горіння в каміні, порушувати роботу природної вентиляції. Найчастіше це проявляється втягуванням повітря всередину будинку з вентиляційних каналів і утрудненим розпалюванням в топці. Недостатня кількість кисню в гіршому випадку може створити загрозу здоров'ю і життю людей: продукти згоряння можуть всмоктуватися з димоходного каналу, викликаючи зворотну тягу.

Чому раніше, коли в будинках встановлювали відкриті каміни, не виникало проблем з недостатністю кисню?

У старих будинках з постачанням повітря не було проблем - він надходив всередину через нещільність у віконних рамах. Отже і проблеми в експлуатації камінів траплялися рідше, зате втрати тепла були великими. Сьогоднішні технології зведення будинків забезпечують їх високу щільність, тому єдиним ефективним способом забезпечення припливу повітря для горіння є підведення його спеціальним каналом безпосередньо ізвне.Откритие або прочинені вікна під час горіння в каміні не є найкращим виходом, тому що це значно охолоджує приміщення.

Уявіть собі: ви взимку сидите в кімнаті, де горить камін, а з вікна жахливо тягне морозним протягом. Навіщо ж тоді камін, якщо з одного боку ми обогреваем приміщення, а з іншого - охолоджуємо його? Повітря, який безпосередньо подається в топку ззовні, не потрапляє в приміщення, а використовується і викидається в димохід.

Чи можна брати повітря для горіння з кімнати, в якій розміщений камін?

Повітря для горіння можна брати з приміщення, в якому стоїть камін. Але це можливо, якщо топка знаходиться в приміщенні об'ємом від 40 м3, має малу потужність, а процес горіння в ній відбувається рідко.

Що таке вторинне коло циркуляції?

Це потік повітря для нагрівання. Він надходить з приміщення, пропливає через проміжки між камінним порталом і топкою, потім потрапляє в повітряну камеру над топкою. Це повітря проходить повз топки, всередину її не потрапляє, тому не перемішується з зовнішнім.

Як відбувається процес нагрівання кімнатного повітря?

Процес нагрівання кімнатного повітря відбувається завдяки передачі тепла від топки. Це відбувається таким чином: вогонь в топці розігріває її корпус, який в свою чергу віддає тепло навколишньому його повітрю. Він також може нагріватися від димохідної труби, яка має додаткові ребра.

Нагріте таким чином повітря транспортується завдяки системі розподілу тепла в інші кімнати будинку. Правильне протягом конвекційного повітря залежить від правильного підбору і інсталяції елементів, через які протікає нагріте повітря. Від їх належної установки залежить безпека роботи каміна.

Детальніше про вторинне коло циркуляції в статті «Конвекційна система опалення каміном» .