Замовити дзвінок

Як зробити повітряну систему опалення від каміна ще більш комфортною

Опалення і камін — це затишний, теплий і здоровий дім. Однак існують переконання, що повітря, яке нагрівається каміном є не здоровим, а його рух викликає шум.

У цих твердженнях є доля істини, але не завжди. Такі явища виникають, в основному, або через помилки в монтажі, або через використані неякісні комплектуючі системи. І якщо одні недоліки можна виправити навіть у процесі експлуатації, то з іншими доведеться або просто змиритися, або проводити досить велику реконструкцію.

Ми перерахуємо декілька типових причин, які можуть позбавити Вас задоволення від користування домашнім вогнищем.

 1. Камін спалює кисень

  Якщо до камінної топки, яка є основним елементом системи, не підвести зовнішнє повітря, то в процесі горіння спалиться кімнатний кисень. Це може призвести до дискомфорту, виникнення задухи, головного болю. Тому, обираючи камінну топку, завжди звертайте увагу на те, чи має вона можливість підведення зовнішнього повітря.
 2. Рух повітря викликає шум у системі

  Невірно змонтована система повітряних каналів справді може викликати шум. Тому потрібно правильно підібрати перерізи повітропроводів, їх довжину і потужність вентилятора. Усі труби, по яких рухається повітря, мають бути обов’язково ізольованими мінеральною ватою або “одягнуті” у спеціальні рукави. Також можна використовувати вже готові еластичні труби з термічною ізоляцією.Усі з’єднання необхідно проклеїти термостійким алюмінієвим скотчемі.
 3. Камінний вентилятор викликає шум

  Так, робота камінного вентилятора зумовлює виникнення незначного шуму. Але чути Ви його будете за умови ідеальної тиші, тому розташовувати його ми рекомендуємо на сходових клітках, горищах,у технічних приміщеннях або навіть у вітальні, якщо там не планується спальне місце. Також як альтернативу можна використати енергозберігаючий камінний вентилятор, який характеризується дуже низьким рівнем шуму.
 4. Повітря, нагріте каміном, розносить пил

  Неправильно виконана, позбавлена фільтруючих елементів система і, перш за все, її нечищені елементи можуть розносити пил. Тому, щоб уникнути потрапляння пилу в теплові канали, ми рекомендуємо розташовувати вентиляційні решітки не в підлозі, а пристінно, на висоті 15-20 см. Крім того, для механічного очищення повітря пропонуються спеціальні волокнисті фільтри, які монтуються в закінчення для решітки. Також фільтр міститься і у вентиляторі. Звичайно, щоб перешкодити рознесенню пилу елементи системи, в тому числі і фільтраційні матеріали, потрібно чистити.
 5. Решітки, які монтуються на виході теплого повітря, з часом чорніють

  Так, зустрічалися нам клієнти і з такою проблемою. Але її вирішення є досить важким, оскільки решітки чорніють не від пилу чи бруду, а від того, що на них потрапляють продукти згорання — дим. Це трапляється тому, що камінна топка, яка встановлена в системі опалення, втратила герметичність. Таке трапляється з низькосортними скрученими топками, що не призначені для тривалого використання. Вихід — заміна топки. Іншою причиною може бути просочення продуктів згорання через димохідний канал. Вихід- гільзація димоходу.
 6. Кімнатне повітря пересушується каміном

  Повітря, яке сильно нагрівається каміном (особливо в зимовий період, коли зовнішнє повітря має низьку температуру і дуже сухе), кількаразово циркулює повз корпус топки і стає ще сухішим. Проте існує спосіб, який дозволяє усунути цю проблему, – це встановлення камінного зволожувача. Він зрівноважить кількість вологи в кімнатному повітрі і зробить його комфортним. Цей елемент монтується на етапі зведення теплової камери каміна.