0Корзина

Як зробити повітряну систему опалення від каміна ще більш комфортною

Опалення та камін - це затишний, теплий і здоровий будинок. Однак існують переконання, що повітря, яке нагрівається каміном, є нездоровим, а його рух викликає шум. У цих твердженнях є частка істини, але не завжди.

Побічні явища виникають, в основному, або через помилки в монтажі, або через неякісні комплектуючих системи. І якщо одні недоліки можна виправити навіть в процесі експлуатації, то з іншими доведеться або просто змиритися, або проводити досить велику реконструкцію.

Опалення та камін

Ми перерахуємо кілька типових причин, які можуть позбавити Вас задоволення від користування домашнім вогнищем.

Камін спалює кімнатний кисень

Якщо до камінній топці, яка є основним елементом системи, не підвести зовнішнє повітря, то в процесі горіння спалиться кімнатний кисень. Це може привести до дискомфорту, виникненню задухи, головного болю. Тому, вибираючи камінну топку, завжди звертайте увагу на те, чи має вона можливість підведення зовнішнього повітря.

Рух повітря викликає шум в системі

Невірно змонтована система повітряних каналів дійсно може викликати шум. Тому потрібно правильно підбирати перетину повітропроводів, їх довжину і потужність вентилятора. Всі труби, по яких рухається повітря, повинні бути обов'язково ізольованими мінеральною ватою або «одягнені» в спеціальні рукави. Також можна використовувати вже готові еластичні труби з термічною ізоляцією. Всі з'єднання необхідно проклеїти термостійким алюмінієвим скотчем.

Камінний вентилятор викликає шум

Так, робота камінного вентилятора зумовлює виникнення незначного шуму. Але чути Ви його будете за умови ідеальної тиші. Тому розташовувати камінний вентилятор ми рекомендуємо на сходових клітинах, горищах, в технічних приміщеннях або навіть у вітальні, якщо там не планується спальне місце. Також як альтернативу можна використовувати енергозберігаючий камінний вентилятор, який характеризується дуже низьким рівнем шуму.

Повітря, нагріте каміном, розносить пил

Неправильно виконана, позбавлена фільтруючих елементів система і, перш за все, її нечищені елементи можуть розносити пил. Тому щоб уникнути попадання пилу в теплові канали ми рекомендуємо розташовувати вентиляційні решітки не в підлозі, а пристенно, на висоті 15-20 см.

Грати, які монтуються на виході теплого повітря, з часом чорніють

Так, зустрічалися нам клієнти і з такою проблемою. Але її рішення є досить складним, оскільки решітки чорніють немає від пилу або бруду, а від того, що на них потрапляють продукти згорання - дим. Це трапляється тому, що камінна топка, яка встановлена в системі опалення втратила герметичність. Таке трапляється з низькосортними скрученими топками, які не призначені для тривалого використання. Вихід-заміна топки. Іншою причиною може бути просочування продуктів згоряння через димохідний канал. Вихід - гільзація димоходу.

Кімнатне повітря пересушується каміном

Повітря, який сильно нагрівається каміном (особливо в зимовий період, коли зовнішнє повітря низької температури і дуже сухий), багаторазово циркулює повз корпусу топки і стає ще суші. Однак існує спосіб, який дозволяє усунути цю проблему, - це установка камінного зволожувача. Він врівноважить кількість вологи в кімнатному повітрі і зробить його комфортним. Цей елемент монтується на етапі зведення теплової камери каміна.