Замовити дзвінок

Встановлення каміна з РГП в старому будинку

Зростання цін на газ, електроенергію та інші енергоносії змушує все більшу кількість людей шукати альтернативні варіанти обігріву будинку. Один з найпопулярніших запасних джерел тепла - камін з системою розподілу гарячого повітря. Такий агрегат дозволяє безпечно і з високою ефективністю (ККД до 80%) використовувати дешеву деревину.


Ще збереглася достатня кількість будинків, які опалюються декількома печами з кахелю. Сьогодні такий варіант не дуже вигідний, враховуючи вартість енергоносіїв.

Якщо кілька кахельних печей замінити одним каміном з системою розподілу гарячого повітря, то у кінцевому підсумку витрати на опалення знизяться в багато разів.

Встановлення каміна з РГП замість кахельних печей

Багато хто запитує чи безпечна така конструкція у старих будинках з дерев'яним перекриттям?

Звичайно, що теоретично вірогідність виникнення пожежі в такому приміщенні висока, але, якщо камін встановлений правильно, то така загроза малоймовірна.

Як замінити кахельну піч на камін

У приміщенні, де є піч вже є старий димохідний канал, тому, якщо січення цього каналу достатнє, і він зберігся у хорошому стані, то немає потреби рбити новий димохід.

Камін з РГП можна підключити до старого димоходу.

Таким чином, вирішується і проблема з вибором місця під камін. Він встановлюється якомога ближче до димохіду, який залишиться після демонтажу старої печі.


Ідеально, якщо камін буде розташований у найбільшій кімнаті, або тій, яку мешканці використовують найчастіше кімнаті (наприклад, вітальні). Зазвичай вона прилягає відразу до декількох приміщень, тому розгалуження тепла буде максимально ефективним.

Для того, щоб нагріте повітря розподілялося по будинку, необхідно під стелею прокласти повітропроводи, завдяки яким тепло буде доходити навіть у найвіддаленіші кімнати. Якщо будинок відносно невеликий, то не потрібно встановлювати додаткові вентилятор. Тепло буде рухатися гравітаційно, та потрапляти у приміщення через решітки.

Камін з системою опалення. Покрокова інструкція для установки РГП

Стара кахельна піч


Демонтаж печі


Ізоляція стіни  • Для початку потрібно повністю демонтувати кахельні печі. На місце однієї з них встановити камінну топку, яка є основою системи опалення у будинку. Це місце ідеально підходить для встановлення камінної топки, адже тут вже розташований старий димохід.
  • Далі в уже існуючий канал можна вставити трубу з нержавіючої сталі, задяки чому експлуатація буде безпечною. Завдяки цьому елементу гарантовано, що дим не буде потрапляти щілинами у приміщення
  • Наступний крок - прокладаємо повітроводи для розподілу тепла по кімнатах. Для цього вирізаємо в стінах невеликі отвори. До кожного з них буде вбудований еластичний повітропровід зі спеціальною термоізоляцією, для того щоб повітря не охолоджувлося під час транспортування.
  • Безпосередньо перед встановленням камінної топки на прилеглих стінах також кріпиться термоізоляція. Найкращим матеріалом для вважається SuperIsol. Завдяки цьому камін не нагріватиме прилеглі стіни, а тепле повітря рівномірно розподілятиметься по вьому будинку.
  • Обов'язково до каміна потрібно прокласти канал для подачі зовнішнього повітря. 

На виході з будинку цей канал буде закінчуватися спеціальним елементом з сіткою і дашком - елемент для забору повітря.

Для монтажу у невеликих будинках ідеально підійде камінна топка Tarnava, потужністю 12 кВт. Вага такої топки 120 кг, але потрібно врахувати, що вся конструкція каміна буде набагато важчою. Тому необхідно розібрати дерев'яну підлогу і зміцнити основу фундаментом.

Далі встановлюємо камінну топку з системою опалення і приєднуємо її до димохідного каналу. Для цього найкраще взяти коліно під кутом 45°.


Безпосередньо над каміном монтується спеціальний пристрій - дистриб'ютор. Він має кілька отворів, до яких приєднуються повітроводи. По одному для кожної опалювальної кімнати і два для приміщення, в якому розташований камін з РГП. Вони необхідні для випадку, коли жалюзі закривають подачу тепла в далекі приміщення. Тоді ці два патрубка виводять надлишок тепла за межі каміна, захищаючи таким чином конструкцію від перегріву.

У всіх кімнатах, в яких буде подаватись тепле повітря від каміна, робляться отвори, які закриваються спеціальними решітками з сіткою або з жалюзі, за допомогою яких можна керувати кількістю теплого повітря і таким чином регулювати температуру у кімнаті.

Є питання? Не соромтеся! Пишіть