0Корзина

Встановлення каміна з РГП в старому будинку

Зростання цін на газ, електроенергію та інші енергоносії змушує все більшу кількість людей шукати альтернативні варіанти обігріву будинку. Один з найпопулярніших запасних джерел тепла - камін з системою розподілу гарячого повітря. Такий агрегат дозволяє безпечно і з високою ефективністю (ККД до 80%) використовувати дешеву деревину.


Ще збереглася достатня кількість будинків, які опалюються декількома кахляними печами. Сьогодні такий варіант не дуже вигідний, враховуючи вартість енергоносія. Набагато дешевше замінити кілька кахельних печей одним каміном з системою розподілу гарячого повітря. В кінцевому підсумку витрати на опалення знизяться в багато разів.

Установка каміна з РГП замість кахельних печей

Багато хто задається питанням чи безпечна така конструкція в старих будинках c дерев'яним перекриттям. Так, звичайно, теоретично вірогідність виникнення пожежі в такому приміщенні трохи вище, але, якщо агрегат встановлений правильно, вона фактично зводитися нанівець.

Як провести заміну печі на камін

У приміщенні вже буде розташований старий димохідний канал від кахельних печей, тому немає потреби в монтажі нового. Камін з РГП можна підключити прямо до старого димоходу.

Таким чином, вирішується і проблема з вибором місця під конструкцію. Камін розташовується в безпосередній близькості до димохідні каналу, що залишився після демонтажу старих кахельних печей.


Ідеально якщо агрегат буде розташований у найбільшій і часто респонденти користуються послугами кімнаті (наприклад, вітальні). Зазвичай вона прилягає відразу до декількох приміщеннях, тому розводка тепла буде більш ефективною.

Для того, щоб нагріте повітря розподілявся по дому, необхідно буде створити під стелею систему повітропроводів. За ним тепло буде доходити навіть у віддалені комнати.Еслі будинок відносно невеликий, то установка додаткових вентиляторів не буде потрібно. Тепло буде проходити природним чином в сусідні приміщення через решітки в повітроводах.

Камін з системою опалення. Покрокова інструкція для установки РГП

Стара кахельна піч


демонтаж печі


ізоляція стіни  • Для початку повністю розберіть старі кахельні печі. Їх замінить камін з вкладишем - майбутня основа системи опалення в усьому будинку. Камін буде встановлений замість однієї з печей. Це місце ідеально підходить для монтажу агрегату, адже тут вже розташований старий димохід.
  • Далі в уже існуючий димовідвідну канал монтуємо спеціалізований вкладиш з нержавіючої сталі. Навіть коли всередині будуть проходити розпечені продукти згоряння, цегляний канал залишиться холодним. Завдяки цьому елементу конструкції не буде виникати небезпека загоряння для дерев'яних перекриттів будинку і вся система стане цілком безпечною.
  • Наступний крок - прокладаємо повітроводи для розподілу тепла по кімнатах. Для цього вирізаємо в стінах невеликі отвори. До кожного з них буде вбудований еластичний повітропровід зі спеціальною термоізоляцією, для того щоб повітря не охолоджувався під час транспортування.
  • Безпосередньо перед установкою камінної топки термоизолирующими прилеглі стіни. Це можна зробити, користуючись листами з вати, покритою фольгою з алюмінію або плитами суперізола. Це дозволить нагрітого від каміна повітрю не нагрівати прилеглі стіни, а рівномірно розподіляться по всій площі будинку.
  • До каміна потрібно буде прокласти канал для подачі повітря з-за меж приміщення. Зробити це найпростіше вирізавши отвір у підлозі.

На виході з будинку цей канал буде закінчуватися спеціальною конструкцією з сіткою і козирком для забору повітря. Для монтажу в невеликих будинках ідеально підійде камінна топка Tarnava потужністю 12 кВт. Вага топки досягає 120 кг, але вся конструкція каміна буде набагато важче. Тому спочатку необхідно розібрати дерев'яну підлогу і зміцнити основу фундаментом.

Далі встановлюємо камін з системою опалення і приєднуємо її вихідний патрубок до димоотводним каналу. Для цього найкраще взяти коліно під кутом 45 °


Безпосередньо над каміном монтується спеціальний пристрій - дистриб'ютор. Воно має кілька патрубків, до яких приєднуються повітроводи. По одному для кожної опалювальної кімнати і два для приміщення, в якому розташований камін з РГП. Вони необхідні для випадку, коли жалюзі закривають подачу тепла в далекі приміщення. Тоді ці два патрубка виводять надлишок тепла за межі каміна, захищаючи таким чином конструкцію від перегріву.

У всіх кімнатах, в яких буде подаватись тепле повітря від каміна, робляться отвори, які закриваються спеціальними гратами. У них вмонтовані спеціальні жалюзі, користуючись якими можна буде керувати кількістю подаваного теплого повітря і таким чином регулювати температуру в кімнаті.

Є питання?