Водяна система опалення від каміна з водяним контуром

Існує кілька варіантів підключення каміна з водяним контуром до водяної системи опалення.

Є 2 варіанти як підключити камін з водяним контуром

Камін може бути в системі як відкритого, так і закритого типу. 

Отже, першою розглянемо систему відкритого типу

У відкритій системі застосовується розширювальний бачок. Він спрацьовує в аварійній ситуації, тобто, коли вимикають електроенергію, то зростає тиск у камінній топці і вода піднімається в розширювальний бачок та зливається в каналізацію.
Решітки для каміна
У розширювальному бачку є поплавок, який відкриває подачу води в систему каміна. Це означає, що подача і злив води здійснюються тільки під час аварійної ситуації і при цьому немає негативного впливу на топку чи інші елементи.
Система відкритого типу має ще декілька засобів захисту від перегріву. А саме:
  1. Термозахист, який подає воду в охолоджуючий контур каміна при досягненні температури води у ньому 95°С.
  2. Запобіжний клапан – зливає воду в каналізацію, коли тиск у системі каміна перевищує 1.5 Bar (для відкритої системи). Термозахист з охолоджуючим контуром є обов’язковим у системах відкритого типу у камінах великої потужності: 19, 24, 32 кВт.
Відкрита система каміна з водяним контуром до закритої (тискової) системи опалення підключається через пластинчастий теплообмінник, у якому відбувається теплопередача від однієї системи до іншої, тобто це вода, яка в каміні не перемішується з водою в системі опалення.
3. Автоматика. При відключенні електроенергії вона також виконує захисну функцію, бо закриває канал подачі повітря для горіння в топку на 100%, відповідно вогонь починає пригасати.

Система закритого типу

При такій системі підключення каміна з водяним контуром відбувається безпосередньо в систему опалення (напряму, не через теплообмінник). Якщо Ви хочете робити систему закритого типу, то маєте знати, що потрібно забезпечити безперебійне електроживлення. Тут є декілька варіантів: акумулятор з перетворювачем, генератор, сонячні батареї з акумулятором і т.д.
У системі закритого типу також застосовується термозахист та запобіжний клапан (але вже 2,5 бара). У цьому випадку охолоджуючий контур задіюється у всіх потужностях. Це зварний окремий сталевий відсік на задній стінці топки. До нього приєднується термозахист. Датчик термозахисту поміщений у водяну сорочку каміна і коли температура води досягне 95 – 97°С, то термозахист подасть холодну воду в охолоджуючий контур. Таким чином відбудеться пришвидшення водяного контуру каміна.Отже, будь-який камін з водяним контуром повинен бути обладнаний декількома незалежними системами захисту від перегріву.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання