Замовити дзвінок

Як правильно підібрати підставку під камінну топку?

Фахівці рекомендують, вибираючи камін для дому, одразу ж підбирати під неї і відповідну підставку. Такий аксесуар ніяк не вплине на роботу і безпеку пристрою, але дасть вам ряд вагомих переваг.

Навіщо потрібна підставка під камінну топку?

  • Візуальне сприйняття вогню. За допомогою підставки ви зможете підняти камінну топку на потрібну висоту і таким чином насолоджуватися спогляданням полум'я на рівні очей, наприклад, сидячи на дивані.
  • Зручність. Іноді підвищене положення топки над підлогою робить її обслуговування більш зручним. Адже тоді вам не доведеться сильно нахиляться, щоб підкласти дрова.
  • Додатковий функціонал. У нижній частині камінної топки можна розмістити систему подачі зовнішнього повітря. Додатково під подіумом можна також облаштувати місце для зберігання і просушування дров.
  • Технічні особливості. За допомогою стійки набагато легше підключити подачу повітря в камін. 

На яку висоту варто піднімати камін?

Тепло, яке виробляється в результаті спалювання дров, за законами фізики піднімається вгору. Тому фахівці рекомендують монтувати топку не вище 30-40 см над підлогою.

Які бувають різновиди підставок для камінних топок?

Камінна топка може бути вже з ніжками, які є частиною її корпусу. Переваги заводських ніжок очевидні: нічого не треба підлаштовувати. Ви можете самостійно відрегулювати рівень каміна і виставити його рівно навіть на кривій підлозі. Недолік у такий підставки тільки у тому, що вона здорожчує вартість облп.


Металева підставка під камін

Тут може бути два варіанти:
  1. Купити вже готову підставку або ж виготовити самостійно. Багато виробників камінних топок пропонують спеціальні підставки під ту чи іншу модель. Підставка полегшує встановлення камінної топки і підведення зовнішнього повітря.
  2. Можна також самостійно виготовити металеву підставку. Для цього ідеально підійде металевий кутник. При цьому дуже важливо правильно розрахувати вагу топки. Додатково можна зробити регульовані ніжки і встановити підставку відповідно до рівня підлоги. Такий варіант буде досить трудомістким, але трохи дешевше заводського.

Підставка з цегли або бетону

Таку підставку потрібно робити тільки на рівній негорючої поверхні. Розмір помосту і висоту ви визначаєте самостійно, оскільки це залежить від параметрів топки. Цеглини між собою з'єднують вогнетривкої сумішшю або розчином. Обов'язково необхідно з'єднати задню стінку з бічними.

Після закінчення робіт не можна відразу ж встановлювати камінну топку - дайте помосту достатньо часу для висихання розчину. Недоліком такого варіанту - труднощі приєднання постачання зовнішнього повітря до топки.