Чи всі каміни можуть опалювати?

На початку 2000-их років на український ринок ввійшли камінні топки, які почали встановлювати замість відкритих камінів. Однак, про альтернативне опалення тоді ніхто не замислювався. Тому каміни були, в основному, декоративного призначення. Сьогодні теж на ринку є декоративні каміни на дровах, але їх вже чомусь називають опалювальними, при тому, що вони для цього не призначені
Справжні каміни для опалення з’явилися дещо пізніше – орієнтовно 10 років тому. Про різницю між каміном для опалення та декоративним каміном Ви дізнаєтеся з цієї статті
Усім відомо, що відкритий, так званий “англійський камін”, може обігріти в радіусі 1м від свого фасаду.

Чи всі топки можна використовувати як каміни для опалення ?

Камін для опалення — це камін з топкою всередині. Але камінна топка теж може бути як для постійного горіння, так і для перервного.
Чомусь зараз всі ті, хто пропонують каміни, кажуть, що в них каміни саме для постійного горіння.
Ви ж самі можете в цьому переконатися, оскільки ця інформація зазначена виробником у паспорті каміна або інструкції з експлуатації. В іншому випадку не ризикуйте купувати камінну топку, бо може бути негативний результат під час експлуатації.

Камінні топки бувають різної по конструкції

топки для камінів Львів

Якщо Вам потрібна камінна топка на дровах для повітряного опалення, то будьте готові до досить широкого цінового діапазону. В основному будуть пропонувати чавунні каміни. На перший погляд, буде здаватися, що вони практично нічим не відрізняються. І тут виникне думка: а навіщо платити більше?

А платити більше доведеться, якщо хочете отримати хороший ефект! Ви ж не бажаєте викидати гроші на вітер?!

Ефективно обігріють чавунні топки суцільнолиті, тобто весь корпус литий як один елемент, а товщина чавуну в певних місцях 2 см. Така конструкція і триматиме тепло. Відсутність скручених деталей та ущільнювачів гарантує герметичність каміна.

Найчастіше пропонують скручені камінні топки, де на стиках застосовується герметик, який з часом зсихається і обсипається, як наслідок – у приміщення потрапляє дим.

Також для опалення будинку можна використати камінну топку з водяним контуром. Її потрібно підключити у водяну систему опалення і використовувати оночасно і як камін і як твердопаливний котел.

Отже, підсумуємо, чим відрізняються топки для опалення від звичайних топок:

Конструкцією

Матеріалом виготовлення

Товщиною стінок

Вибір за Вами: заплатити один раз трохи дорожче чи змінювати камінну топку кожні 2-4 роки. На каміни для опалення гарантія починається терміном від 5 років! На монолітні чавунні камінні топки гарантія 10років!

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання