0Корзина

Чи всі каміни можуть опалювати?

На початку двохтисячних років на український ринок увійшли камінні топки, які почали встановлювати замість відкритих камінів. Однак, про альтернативне опалення тоді ніхто не замислювався. Тому каміни були, в основному, декоративного призначення. Сьогодні теж на ринку з'являються декоративні каміни на дровах, але їх вже чомусь називають опалювальними, при тому, що вони для цього не призначені.

Справжні каміни для опалення з'явилися дещо пізніше - орієнтовно 10 років тому. Про різницю між каміном для опалення та декоративним каміном Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Всім відомо, що відкритий, так званий «англійський камін», може обігріти в радіусі 1 м від свого фасаду.

Чи всі топки можна використовувати як каміни для опалення?

Камін для опалення - це камін з топкою всередині. Але камінна топка теж може бути як для постійного горіння, так і тимчасового.

Чому зараз все ті, хто пропонує каміни, кажуть, що у них каміни саме для постійного горіння ?!

Ви ж можете це перевірити, оскільки ця інформація вказана виробником в паспорті каміна або інструкції по експлуатації. В іншому випадку не ризикуйте купувати камінну топку, бо може бути плачевний результат під час експлуатації.

Камінні топки бувають різної конструкції

Якщо Вам потрібна камінна топка на дровах для повітряного опалення , то будьте готові до досить широкому ціновому діапазоні. В основному будуть пропонувати чавунні каміни. На перший погляд, буде здаватися, що вони практично нічим не відрізняються. І тут виникне думка: а навіщо платити більше?

А платити більше доведеться, якщо хочете отримати хороший ефект! Ви ж не хочете викидати гроші на вітер ?!

Ефективно обігріють чавунні топки суцільнолиті, тобто весь корпус відлитий як один елемент, а товщина чавуну в певних місцях 2 см. Саме така конструкція і тримає тепло. Відсутність скручених деталей і ущільнювачів гарантує герметичність каміна.

Найчастіше пропонують скорочення камінні топки, де на стиках застосовується герметик, який з часом зсихається і обсипається, як наслідок - потрапляння диму в приміщення.


Матеріал, з якого виготовлений камін, грає важливу роль

Камін для повітряного опалення повинен бути з чавуну, який витримує постійні температурні навантаження. Тонкий і неякісний чавун прогорить після 2-3 років експлуатації. Каміни з водяним контуром виготовляють виключно зі сталі, товщина якої повинна бути не менше 4 мм. Якщо ж сталь менше зазначеної товщини, то камін може швидко прогоріти. Товщину стали можна перевірити на видимих місцях каміна або по його вазі. Сама сталь повинна бути сертифікована з можливістю витримувати високі температури.

Матеріал, з якого виготовлений камін, грає важливу роль Також для опалення будинку можна використовувати камінну топку з водяним контуром . Її потрібно підключити в водяну систему опалення і використовувати оночасно і як камін і як твердопаливний котел.

Отже, підсумуємо, чим відрізняються топки для опалення від звичайних топок:


конструкцією


матеріалом виготовлення


товщиною стінок


Вибір за Вами: заплатити один раз трохи дорожче або міняти камінну топку кожні 2-4 роки. На каміни для опалення гарантія починається від 5 років! На монолітні чавунні камінні топки гарантія 10 років!