0Корзина

Конденсат у каміні з водяним контуром. Причини виникнення

Конденсат в каміні - найпоширеніша проблема. Підбираючи камін з водяним контуром , Ви обов'язково почуєте багато різних думок про це каміні. Вони, звичайно, будуть суперечити один одному і це ще більше ускладнить Ваш вибір. Найчастіше чути такий вислів: «Такий камін перетворить кімнату в котельню». Чи так це?

Щоб водяний камін повністю виправдав Ваші сподівання, Ви повинні отримати консультацію у фахівця, (до речі, як і в будь-якому іншому питанні), а не у любителя. Тому що, підбираючи камін такого типу, потрібно, по-перше, враховувати специфіку опалювальної техніки, яка є в будинку, а по-друге, Ви заздалегідь повинні знати про основні процеси, які будуть відбуватися в каміні з водяним контуром.

Важливо і те, що підключення до системи опалення повинен здійснити фахівець.


Проблеми, які найчастіше виникають при експлуатації каміна з водяним контуром:

Основною причиною проблем є конденсат, який не тільки осідає на внутрішніх стінках топки і покриває чорної кіптявою скло, але і різко знижує продуктивність топки.

Що ж таке конденсат на стінках каміна з водяним контуром і звідки він береться? Це ніщо інше, як перехід продуктів згоряння з газоподібного стану в рідке. Причиною цього фізичного явища в камінах з водяним контуром є:

Значне охолодження камери згоряння, яке може виникати через неправильну конструкції камінної топки. Про цю проблему потрібно подбати ще до здійснення покупки. Удосконалення конструкції камінної топки піднімає її себестоімость.Есть дешеві і дорогі каміни. Дорогі вони не тому, що комусь хочеться більше заробити, а тому, що більше витрат на їх виготовлення.

Щоб запобігти виникненню конденсату, виробник викладає камеру горіння шамотом або вермікулітом, водяний контур виносить за межі камери, це все запобігає її охолодження, а також забезпечує максимальне згоряння дров. Завдяки цьому максимально передається теплова енергія водяного контуру.

Також, щоб підвищити температуру горіння, в дверцятах встановлюється подвійне скло. Таким чином вирішується проблема взаємодії двох стихій: води і вогню. Вода, яка не може мати температуру понад 85˚C, охолоджує камеру згорання, а деревина може повністю згоріти тільки при температурі вище 280˚C. Тому неправильно сконструйована камінна топка ніколи не буде працювати як належить.


Якщо конденсат в каміні - може "неправильні дрова"?

Навіть найкращі конструкції камінних топок не допоможуть, якщо користуватися вологими дровами. Рекомендуємо використовувати дрова, вологість яких не більше 20% або деревні брикети, вологість яких не перевищує 8%.

Так само важлива культура спалювання в камінній топці. Неякісне паливо призводить до виникнення креозоту на стінках камери згоряння, який в силу свого хімічного складу зменшує термін служби камінної топки.

На сьогоднішній день ми пропонуємо камінні топки, в яких паливо згорає максимально і ефективно нагріває систему опалення. Встановивши такий камін, Ви зможете захоплюватися полум'ям завжди через чисте скло.


Неправильне підключення камінної топки до системи опалення

Ця проблема виникає досить часто. Наслідком неправильного підключення є низька температура на повернення. Ця температура не повинна бути нижче, ніж 45˚C. Якщо температура буде нижче, то камінна топка завжди буде конденсувати.

Фактичного спалюванню деревини передують процеси газифікації і піролізу, тобто термічного розкладання деревини. Від правильного перебігу цих фаз залежить чисте і продуктивне згоряння. Ці процеси проходять в діапазоні температур 280-500˚C, а надмірне охолодження топки оточуючим водяним контуром викликає конденсат, опади недогорілі речовин і утворює шкаралупу з креозоту на стінках камери згоряння. Це все робить неможливим процес передачі тепла воді. Відповідно, ефективність такого скорочують термін його служби.

Головна мета при вдосконаленні конструкції - це безпроблемна і ефективна експлуатація. У дешевої камінній топці перевагою є ціна, а в дорогий - якість! Отже, вибір за Вами ...

Хочете уникнути проблем з конденсатом в каміні в майбутньому?